Hrdinové navěky.

Virginský památník

 Je umístěný blízko středu Seminárního hřbetu. Virginský památník je jeden z největších jižanských památníků v parku a veliká jezdecká socha generála Leea, který sedí na svém oblíbeném koni Travellerovi, charakterizuje hrdinství. Na základně památníku je seskupení bronzových postav reprezentující různé jednotky vojáků, kteří sloužili pod virginskou vlajkou. Všechny postavy jsou prací sochaře F. Williama Sieverse (1872-1966), jehož exterierová umělecká činnost také zahrnuje dva památníky v Richmondu. Památník byl odhalen a formálně předán 8. června 1917.

 Toto místo památníku má být vyhlídkou na pole Pickettova útoku. Byl vybrán, protože to bylo právě tady, kde generál Lee jako svědek pozoroval katastrofální útok. Vyrovnávající se s porážkou, byl Lee velkomyslný. V rostoucí velikosti, která ho má symbolizovat v historii, generál převzal veškerou vinu za toto selhání přímo na sebe. Lee promlouval k rozrušenému generalu Pickettovi, aby ho podpořil: “Pojdte generale Pickette, toto byl můj boj a veškerá vina spočívá na mých ramenou. Muži a důstojníci pod vašim velením zde dnes zapsali vznešené jméno Virginie, víc než se tak stalo někdy předtím.” Neni proto žádný div že konfederační vojáci, kteří sloužili pod Leeem, mu dávali najevo svoji nezmírající oddanost a mnoho historiků má pocit, že i přes tento tragický den u Gettysburgu, byla toto Leeho nejlepší hodina.


Smrt nadporučíka Cushinga

 4. americká artilérie umístěná severně od mlází stromu v The High Water Mark byla pod velením 22 letého nadporučíka Alonzo Cushinga. Alonzo Cushing se narodil 19. ledna 1841 ve Wisconsinu, otci Dr. Miltonu B. Cushingovi a matce Mary Barker Smith Cushingové. Jeho rodina se přestěhovala do New Yorku, kde mladý Alonzo vyrůstal a kde se přihlásil do West Pointu. Promovat ve své třídě v roce 1861, když začínala občanská válka. Cushing se zúčastnil své první bitvy u Bull Runu. Tady byl přechodně přidělen k baterii G, 2. americká artilérie, pod vedením nadporučíka Olivera D. Greena. Po bitvě u Antietam byl znova přidělen k baterii A a C, 4. americké artilérie. Nikdy ale nezažil tak tvrdé boje, jaké propukly právě v Gettysburgu. Cushingova baterie vypadala, jako by se na ni zaměřila celá artilérie konfederantů a byla skoro zničená v zuřivém ostřelování. Když konfederáční střelba utichla, zbyl Cushing jen s hrstkou svých střelců a dvou bojeschopných děl. Ačkoli byl několikrát bolestivě zraněn, poprvé ho kulka zasáhla do ramene a podruhé do slabin, mladý nadporučík nebyl ochotný osobně opustit pole nebo odejít od své zničené baterie. Dostal povolení od generála Webba přesunout zbylá děla až ke zdi v Úhlu, kde nařídil, že každé dělo bylo nabito zvláštními výbušnými náboji. (Těmto dělostřeleckým nabojům se říkalo kartáče. Byl to hrozen malých kulí v uzavřeném válci, vystřelený prachovou náplní. Její učinný dostřel byl až 500 metrů. Používal se na živou sílu nepřítele. Pokud byl tento typ náboje vystřelen do sevřených formací, jeho ničivé učinky byly naprosto devastující). Cushing a jen pár dělostřelců obsluhovalo tyto zbraně, dokud všichni nepadli. Poté nadporučík sám mířit a střílel do velkého množství Pickettových vojáků z Virginie, kteří se přiblížovali ke kamenné zdi. “Já na ně ještě jednou výstřelým!”, křičel Cushing přes hluk. O pár sekund později ho kulka zasáhla do úst a na místě jej zabila. Jeho bezvládné tělo přepadlo přes dělo. Mladý nadporučík zemřel hrdinskou smrtí a byl později pohřben ze všemi poctami na hřbitově ve West Pointu. Cushingův hrob se nachází v oddělení 26, řada 7. Na prozbu Alonzovy matky mu byl na náhrobní kámen vytesán nápis  “Věrný až do smrti.”

Brian farma

Během Gettysburgského tažení v půlce června roku 1863 obyvatelé včetně Briana zaslechly zprávy o příchodu konfederačních vojsk. Brian a několik ostatních černochů opustili oblast, aby se vyhnuli jakékoliv možnosti chycení a zotročení. Jeho malá farma byla před federální linií na Hřbitovním hřbetě a stala se terčem divokého útoku konfederačních vojáků od Mississippi.

 Abraham Brian (Bryan) byl volný černoch, který se usadil v Adamsově kraji krátce předtím, než koupil tuto dvanáctiakrovou farmu na Hřbitovním hřbetě v roce 1857. Brian byl vdovec a staral se o svých pět dětí, než se později potřetí oženil. S manželkou Elizabeth se oba přestěhovali i s velkou rodinou do malé farmy přilehlé k Zieglerově háji, kde předpokládal, že by se mohl lépe postarat o svojí rodinu jako farmář. Brian vlastnil koně, krávu a na malých polích sázel pšenici a ječmen. Také hojně sklízel jablka a broskve v sadu přilehlém k jeho domu.

 Tento poklidný farmářský život byl narušen během prvních tří dnů v červenci roku 1863. S příchodem federálních vojáků k jeho domu pozdě k večeru 1. července, Brian urychleně s rodinou odešel. Jeho dům byl blízko epicentra bojů, dnes známé jako Pickettův útok. Zde 3. července federální vojáci odrazili konfederanty pod vedením Jamese J. Pettigrewa. Když se Brian po bitvě vrátil, objevit svůj domov v troskách. Zdi byly plné děr od kulek, okna rozbitá a nábytek vytážený na dvoře. Ploty a stromy v sadu byly zničeny a ostatní plodiny udupany. Na pastvě západně od stodoly byl obrovský hřbitov. Brian mohl dělat jen málo ale pokusil se opravit velké škody a změnit svůj život. Brian také přijal nabídku pomoci exhumovat mrtvé vojáky Unie. Dostával dolar za tělo, které vykopal na obrovském bojišti a opětovně pohřbil na Národním hřbitově. Pokračoval dál obhospodařováním půdy, dokud se v roce 1869 nepřestěhoval do města Gettysburgu, kde si našel práci v hotelu. O několik let později žádal Brian odškodnění za svůj majetek, který tvořil $1,028. Na rozdíl od většiny žadatelů, dostal Brian jako náhradu - pouhých $15. Abraham Brian zemřel v roce 1875 a je pohřben v Gettysburgu vedle svých dvou předchozích manželek.

 Dnes je toho o Abrahamu Brianovi jen velmi málo známo, ačkoli se jeho farma stala jednou s nejvíce historických míst ve Spojených státech. Rekonstruovaný dům a stodola jsou němými svědky ničivého efektu během bitvy na panu Brianovi a ostatních civilistech v Adamsově kraji.

07.08.2011 04:37:00
emiel

Líbí se Vám vzhled těchto stránek?

Rozhodně Ano (14 | 67%)
Možná ano (2 | 9%)
Nevim (0 | 0%)
Asi ne (1 | 5%)
Rozhodně ne (4 | 19%)

Jaký díl série Hitman je podle vás nejlepší?

Hitman Codename 47 (2 | 22%)
Hitman Contracts (1 | 11%)
Hitman Blood Money (1 | 11%)
Hitman Absolution (5 | 56%)
Americká občanská válka - Gettysburg 1863

Americká občanská válka - Gettysburg 1863

Americká občanská válka - Gettysburg 1863


http://emiel1.blog.cz


 

Pistole

Pistole

Provětrávač lebečních dutin
Vše najdete tady
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one