Je potřeba hřbitov, kde padlí budou mít věčný klid a mír.


 Když bylo postaráno o zraněné, pozornost se teď obrátila ke smutnému stavu hřbitovů na bitevním poli. Vlastenečtí občané Adamsova kraje se ujali úsilí založit místo pořádného hřbitova pro mrtvé vojáky Unie. S fondy poskytovanými pennsylvanskou legislativou a procesem připomenutí padlých, konečně začal. Vojenský národní hřbitov byl zasvěcen 19. listopadu 1863 u příležitosti navštěvy prezidenta Lincolnova v Gettysburgu. Prezident zde nejen zasvětil hřbitov, ale dal severním státům důvod, pokračovat ve snaze smířit celý národ, ohnisko americké občanské války.

 Pro obyvatele Gettysburgu byly zkušenosti těch tří hrozných dnů živé ještě po mnoho následujících let. Mnozí jako takový obchodní úředník Daniel Skelly, vylíčili svoje příběhy z bitvy v dopisech, žurnálech a vzpomínkách. Stejně jako mnoho z těch, kteří takový příběh vyprávěli, byla i gettysburgská školní učitelka Sallie Myersová. Všechny příběhy jsou totožné s velkou hrůzou z bitvy a jejím bezprostředním účinkem na civilisty. Ačkoliv se život nakonec vrátil k normálu a poničené budovy byly opraveny, mnoho domů v Gettysburguském národním parku dodnes ještě nese jizvy bitvy.

 V žádném případě nerozhodla bitva u Gettysburgu o finálním výsledku americké občanské války. Bylo to jen jedno z více rozhodných vítěztví pro Armáda Potomac a přišlo v době, kdy podpora Unie na severu slábla. To byl zlom v úspěchu Konfederace. Nikdy znova už Lee nedokázal, že jeho Armáda Severní Virginie je schopná udeřit na federální státy nebo vážně ohrožovat hlavní město Unie Washington. Gettysburg byl jenom začátek finále na cestě, která přivedla tyto velké armády ke krvavé válce, jenž nakonec vyústila v Appomattoxu u soudní budovy ve Virginie, 9. dubna 1865.

12.08.2011 22:45:50
emiel

Líbí se Vám vzhled těchto stránek?

Rozhodně Ano (14 | 67%)
Možná ano (2 | 9%)
Nevim (0 | 0%)
Asi ne (1 | 5%)
Rozhodně ne (4 | 19%)

Jaký díl série Hitman je podle vás nejlepší?

Hitman Codename 47 (2 | 22%)
Hitman Contracts (1 | 11%)
Hitman Blood Money (1 | 11%)
Hitman Absolution (5 | 56%)
Americká občanská válka - Gettysburg 1863

Americká občanská válka - Gettysburg 1863

Americká občanská válka - Gettysburg 1863


http://emiel1.blog.cz


 

Pistole

Pistole

Provětrávač lebečních dutin
Vše najdete tady
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one