Hitman 2 Silent Assassin - návod 2. část

6. mise - Tracking Hayamoto

Úkol : Smrt Hayamoto ml.

          Dát štěnici do Hayamotovy mrtvoly

          Utéct


 Tahle mise je jak šitá na tělo Hitmana. Zde budete potřebovat veškerý svůj talet pro plížení. Já jsem tuhle misi ukočil se Silent Assassin a přitom jsem nemusel nikoho zabít ani uspat, teda kromě cíle. Navíc až budete v domě, tak vám bude hrát nejhezčí hudba z celé hry

 
Za dalším úkolem musel 47ka odcestovat až do země vycházejícího slunce. Agentura si přeje zabít jednoho z vůdců Yakuzi ale nemá vůbec ponětí, kde se nachází. Pouze se ví, že má hrad někde v horách. Proto bude potřeba nastrčit volavku. Touto volavkou se má stát Hayamoto mladší, syn hledaného bosse.

 
Začínate za obrovským balvanem. Počkáte, až dva nejbližší strážci pujdou k bráně. Hlídač u garáží pujde směrem na sever a týpek co hlídá venku hlavní vchod, zajde do domu. Teprve potom se nepozorovaně dostaňte k vratům od garáže. Nenápadně vejděte dovnitř. Rychle za sebou zavřete vrata, aby vás nikdo neviděl. Na klakson od auta netrubte. Nechte hlídače, ať jde zase nazpátek k hlavní bráně a tiše se propližte okolo zdi do zadní zahrady. Tady je taky hlídka ale stačí se schovat za kamen a počkat na nejlepší moment dostat se k otevřeným vratům u dvěří do kuchyně. Dávejte pozor, aby jste nenarazili na kuchaře, který si chodí dávat ven cigaretu. Zde si to musíte znova načasovat. Buď se dovnitř dostanete postraními dveřmi ze zahrady nebo přes kuchyň. Pro mě bylo nejmenší zlo dostat se do domu kuchyní. Kuchař musí být ale venku na kouřový a hlídač se musí setkat s kolegou u postraních dveří. To je totiž jediná jistota, že budete mít volnou cestu v domě. Vejděte tiše do kuchyně. Dejte se napravo. V druhé místnosti se znakem (!) je převlek kuchaře. Do tohoto oblečení se musí 47ka převléknout. Následně počkejte, až se stráže v chodbě znovu rozejdou. Teď jděte přes kuchyň do skladu potravin, se symbolem (!). Kuchař by neměl dělat problémy. Tam nakrojte jedovatou rybu Fugu. Vše dejte do misky na stole v kuchyní. To jest - sledovací zařízení a kousek jedovatý ryby. Vše řádně promíchejte a nejlépe servírujte za studena. Nejlepší je, když vás přitom nikdo nevidí. Gejša co je s vašim cílem v pokoji, mu tu misku po čase odnese. Vy se mezitim dostaňte stejnou cestou před dům. Schovejte se zase do garáže. Teď už jen počkejte na potvrzení, že vaše úkoly jsou splněné. Potom normálně jděte k hlavní bráně. Tím je mise u konce a vy by jste měli dostat Silent Assassin.

 

Aso Hayamoto. Významný člen Yakuzi.

 

7. mise - Hidden Valley

Úkol : Najít tajný průchod
 

 Mít šanci udělat Silent Assassin v této misi je snad jen půl procenta ze sta. Navíc je zde jeden velký problém. I když je 47 zabalený od hlavy k patě do vojenského oblečení, přesto stačí aby ho stráže jen na chvíli zahledli a už je vyzrazen. Naprosto nechápu, jak dokážou všichni hlídači neomylně identifikovat Hitmana ve sněhový vánici a k tomu mu ještě neni ani vidět do obličeje. Po dlouhých hodinách zkoušení této mise jsem dospěl k názoru, že získat Silent Assassin je věcí nadlidskou. Stačí jeden jediný poplach a Silent Assassin je nadobro v nenávratnu. Ale přesto se mi podařilo projít tuto misi jen s jedním mrtvým a jedním poplachem, na Silent Assassin to bohužel nestačilo.

 
Když 47ka v předchozí misi zabil Hayamotova syna, bylo mrtvé tělo převezeno na utajený hrad jeho otce, kde se koná pohřeb ve stylu japonských tradic. Rovně tam bylo spolu s tělem převezeno i sledovací zařízení. Momentálně je jasná poloha Hayamotova hradu a přilehlého okolí. Bohužel celý prostor je hermeticky uzavřen a hlídám vojáky s nejmodernější bojovou technikou.

 
Začínáte zcela na nevhodném místě v mírně zarostlém lesíku. Hned naproti je strážní věži s ostřelovačem. K betonové budově se dostanete tak, že budete rychle přebíhat od stromu ke stromu a budete se za ně krýt. Počkáte až hlídka zajde do tunelu a podel levé stěny bunkru se dostanete k symbolu Hitmana. Tady zabijte stráž. Převlečte se do jeho oblečení. Tělo odtáhněte za nákladák. Seberte výbavu. Poté se dostaňte za dřevěnou boudu ke stromům. Na mapě si najděte vchod do tunelu v tom slepém rameni, kde hlídkuje jen jeden voják. To je váš cíl. Tam se budete muset proplížit podél stromů a krýt se před hlídkama. S tim jedním vojákem, jak hlídá vchod do toho slépého ramena, si budete muset zahrát na schovku a projít přes něj, aniž by jste ho zabili. Až budete u tunelu vlezte dovnitř. Tady počkejte na příležitost uspat stráž, která hlídá vstup k projíždějícím nákladákům. V tunelu si vyčíhněte projíždějící náklaďák. Rychle nastupte do něho. Nechte se v něm provezt přes tu chodbu, co hlídají tří stráže. Vyskočte z něho teprve v zatáčce. Váš momentální problém je, dostat se zase zpět na povrch. Je tam otevřená garáž, ve které se nachází náklaďák. To vám dává výhodu. Prostě jen hlídkujícího vojáka obejděte a vylezte po žebříku nahoru. Pak už se jen stačí držet po pravé straně údolí. Projít pod hlídkovou věží a dostat se bezpečně na značku Exit.

 
Druhá možnost je, že prostě odstraníte s cesty každého koho potkáte. Buď pujdete jen na povrchu. Budete se krýt lesem a nebo pujdete podzemím. Potom jen vylezete na povrch tím posledním průlezem. Variant jak tuhle misi zdolat je opravdu hodně. Zaleží na vás, jak to uděláte. Ale Silent Assassin získají opravdu jen ti vyvolení.

Nákladní vojenský automobil Toyota.

 

8. mise - At The Gates

Úkol : Dostatse nenápadně do hradu

          Počkat na instrukce o alarmu

 
 
Tahle mise je o proti předešlé jen o něco lehčí a když si dáte s plížením práci jako já, tak vás Silent Assassin nemuže minout. Nelogičnost s převleky je pořád stejná, ale má jednu výhodu. Snipeři na věžích vás nebudou ostřelovat, takže se před nimi nemusíte schovávat. Ostatní stráže ale reágují stejně jako v předchozí misi.

 
47ka úspěšně prošel údolím a dostal se do posledního hlídaného pásma okolo hradu. Hrad je sice z dynastie Ming a vypadá starověky, ale při bližším pozorování je vybaven moderním bezpečnostním systémem. Dostat se dovnitř bude úkol hodný jen pro mistra.

 
Takže vojáka co se prochází v údolí, nechte být. Zaměřte se na strážného, který hlídá na té vyvýšené ploše. Za žádných okolností ho nezabíjejte, ale dejte si práci a uspěte ho. Vezměte si jeho oblek. Poté se tiše dostaňte na sráz, vedoucí do údolí s hradem. Nechod'te rovnou do toho údolí, ale přejděte po pravé vyvýšené straně, až k venkovní značce. Tam je generátor. Bohužel vám přesnou cestu jak obejít všechny stráže nemůžu napsat, protože pokaždé se pohybují jinak. Moje rada je: plížit se, schovávat se za stromy a využívat stín srázu. Vojáka, který hlídá generátor, uspěte nebo se přes něj nepozorovaně dostaňte ke generátoru. Ten vypněte a zase se odpližte pryč. Za žádných okolností ho nazabíjejte. Tim že jste vyřadili generátor se vám otevřela hlavní brána do hradu. Nyní se dostaňte do udolí k hlavní bráně. Nechod'te dovnitř. Každou chvíli totiž přes bránu prochází stráž. Počkejte, až bude vycházet z právých dveří a nechte ho zajít do těch levých. Pak se nepozorovaně dostaňte po schodišti do prvního patra. Ninji hlídkujícího na trámu se nebojte, stačí když klidně dojdete ke dveřím naproti schodišti. Já jsem ještě radši nasměroval 47 obličejem ke zdi. Prošel jsem bez nejmenších problému. Nyní se nacházíte na nádvoří hradu. Vydejte se na pravou stranu, až se dostanete k dalšímu generátoru. Ten taky vypněte. Diana vám dá zpravu, aby jste našli poslední generátor. Ten ale není zobrazen na mapě. Jděte proto na sever, až se dostanete k dlouhému schodišti. Po něm vyjděte do hořejších místností. Během cesty za posledním generátorem, si dávejte pozor na hlídače, který čas od času chodí na dvůr omrknout situaci, jestli se tam náhodou něco neděje. Pokuď se vám povede dostat do té horních místností, tak za rohem je váš poslední generátor. Počkejte na vojáka, hlídající horní dvůr, až k vám bude zády. Poté dojděte k levému průchodu. Tam už jen stačí jít podle mapy do exitu. Jestli jste nikoho nezabili nebo nevyvolali zbytečně mnoho poplachu, tak by vaše hodnocení mělo být Silent Assassin.

 

9. mise - Shogun Showdown

Úkol : Odstranit Hayamota

Zajistit naváděcí systém

Uniknout z hradu

 
 
Hrad je oproti předchozím misím, naprostá hračka. Celá mise je prakticky jen o tom dojít z bodu A do budu B a chovat se co nejvíc nenápadně. Silent Assassin musíte získat i kdyby jste nechtěli. Přesto nechápu, proč autoři Hitmana v předchozích dvou misích postupovali tak nelogicky, protože tady systém převleku funguje naprosto bezvadně.

 
Konečně se 47ka nachází v hradě. Teď bude muset najít a zabít Hayamota. Nebude to snadné, protože jeho osobní ochranka jsou ninjové, nejlepší japonští bojovníci.

 
Začátek mise je u vchodu na heliport. Po schodišti na heliport se vůbec nepokoušejte vyjít. Hlídají je po zuby ozbrojené stráže. Pokračovat můžete pouze dveřmi, které jsou maskované v levém dřevěném obložení. Dostaňte se po schodišti k místnosti, kterou hlídá jeden ninja. Toho zabijte (já použil strunu, protože je to víc typické pro 47ku). Předtím jsem ale na schodišti zahodil kuši. V této místnosti ale dávejte velký pozor na jednu věc. Pohybovat se můžete pouze po dřevěných trámech, protože podlaha vrže a stráž by vás hned odhalila. Až bude ninja po smrti, vezměte si jeho šaty. Tělo odtáhněte do té tajné chodby, kterou jste přišli. Odneste tam také jeho samopal. Aby jste prošli průchodem s laserovou ochranou, musíte mít přístupovou kartu. Ta je v přízemí. Dostanete se tam po schodišti z místnosti s vrzající podlahou. Napravo od schodiště jsou zase tajné dveře. Dojděte do místnosti k symbolu (!), to je ta karta. Poté si na mapě najděte další symbol (!). To je další důležitá věc - bomba a detonátor. Stačí když nebudete na očích chodícím strážím a dostanete se tam bez problému. Ninjů hlídkujících na trámech se obávat nemusíte. Nic nebudou dělat i když projdete pod nima. Propližte se do místnosti s bombou. Vezměte si ji. Nevracejte se odkud jste příšli, ale jděte na druhou stranu chodby. Dveřmi se dostanete na heliport. Tady si musíte načasovat akci. Nesmíte u stráží vzbudit podezdření, až budete do vrtulníku dávat bombu. Když přesto k vám někdo pujde, stačí obcházet vrtulník tak dlouho, dokud to nevzdá a nevrátí se na své místo. Při ukládání bomby vás nesmí nikdo vidět, jinak bez varování začnou po vás stráže střílet. Stranu vrtulníku si vyberte podle situace a podle nejmenšího nebezpečí. Potom co uložíte do vrtulníku bombu, se vraťte do domu těmi severními dveřmi od schodu na heliport. Stejným způsobem se dostaňte do místnosti s vrzavou podlahou a deaktivujte bezpečnost dveří. Nechod'te zatim nahoru do patra, ale jděte do suterénu. V první místnosti suterénu si vyberte ty levé protější dveře, protože ty druhé hlídá ninja. Následně už jen stačí deaktivovat ochranu dveří a vzít naváděcí systém. Nezapomeňte si vzít i vystavenou pistoli 22 Suppressed nebo samurajský meč, tzv. katana. Poté se vydejte směrem po schodech do horních pater, až budete v patře se symbolem (!). Dostaňte se k němu, je to řídící jednotka bezpečnosti celého hradu. Neměli by jste mít u sebe žádnou viditelnou zbraň. Stisknutím červeného tlačítka totiž vyvoláte poplach a do celého patra se nahrnou stráže. Nemusíte ale propadat beznaději. Stačí se klidnou a pomalou chůzí dojít ke schodišti, kde je uložený mrtvý ninja z místnosti s vrzající podlahou. Poplach taky přinutí Hayamota dostat se k unikové helikoptéře, kterou se pokusí dostat do bezpečí. Vy se mezitim přemístěte na místo, kde jste začínali. Pozorujte schodiště na heliport, dokuď se tam neukáže až Hayamoto. Dále jen stačí poslouchat, až bouchne dveřmi od vrtulníku a vy ho připraveným detonátorem pošlete do pekla za jeho synáčkem. Ještě předtim než odejdete do exitu, tak si vezměte bud samopal a nebo kuši. Pokud jste to udělali takhle tak Silent Assassin bude váš.

 
Další možnost je brutálnější. Bombu nechte plavat. Stačí když si vezmete jen kartu. V suterénu ukradněte ten naváděcí systém. Tentokrát pujdete směrem jako by jste chtěli vypnout bezpečnostní systém celého hradu , ale budete pokračovat do dalšího patra. Tam se pohybuje gejša, která chodí do hořejšího patra za Hayamotem. Uspěte nebo zabijte ji a vezměte si její bezpečnostní kartu. Tou se dostanete do předposledního horního patra. Když budou dělat hlídkující ninjové problémy, tak je zabte. Nyní počkejte, až Hayamoto bude u okna. Uškrt'te ho. Potom proskočte rychle oknem na římsu, protože do místnosti skočí ninjové a pujdou po vás. Dostaňte se na střechu těsně nad strážemi hlídající heliport. Bud zlikvidujte všechny na dvoře a nebo se co nejrychleji dostaňte k vrtulníku. 47ka pak s nim odletí.

 

Hato Hayamoto. Šéf japonské Yakuzi.

Hrad šéfa Yakuzi Hayamota.

 

10. mise - Basement Killing

Úkol : Najdi a zabij charlieho v suterénu

          Vyřad systém ochrany pro výtah


 Zde hodnocení Silent Assassin získat neni problém a já bych řekl, že je to spíš jedna s těch nejlehčích misí.

 
V Asii ještě zůstaneme a 47ka se přesune tentokrát do hlavního města Malajsie, Kuala Lumpur. Úkolem bude eliminovat hackera Charlese Sidjana. Jako základnu si vybral třetí největší mrakodrap na světě - Petronas Twin Towers.

 
Začínate v telefoní kabince. Jděte okolo pravé zdi. Po chvíli narazíte na první dveře. Jsou tam dvě místnosti mezi kterými chodí hlídač. Počkejte, až nebude v místnosti se symbolem Hitmana žádný hlídač a najděte tam skříňku 137. Je tam dost duležitá věc: dýmovnice. Moc se v tomto sektoru místností nezdržujte, protože tam občas zajde i hlídač z hlavní haty. Poté co vyjdete zpět do hlavní haly, zamiřte rovnou do protějších dveří. Musíte vyčkat, až se tam bude nacházet jen jeden hlídač a druhý odejde do hlavní haly. Následně se schovejte na chodbě za dvěře do prádelny. Nechte vejít z prádelny do chodby hlídače. Nyní se nerušeně vtírněte do prádelny. Tam hod'te dýmovnici do právé šachty, která vede do suterénu. Teď se dostaňte co nejblíž k místnosti hasiču. Tato místnost je na stejné urovni, jen na druhé straně budovy. Počkejte, až se rozezní požární poplach a rychle vběhněte do té místnosti. Nikdo by tam neměl být, protože se budete převlékat do hasičského monduru. Také si nezapomeňte vzít sekeru. Nyní co nejrychleji běžte až k detektorům kovu. Běhání máte povolené, protože jako hasič máte poplach, takže to stražim nepřijde podezdřelé. Po vaší levé straně je požární schodiště. Tím proběhněte do suterénu a dlouhou chodbou se dejte až k plechovým dveřím. Po otevření dveří je na levé straně bezbečnostní místnost s okny. Pokuď jste byli dost rychlý, neměl by tam nikdo být. Jestli tam ale budou už stráže, tiše jednoho po druhém uspěte. V místnosti jsou otevřené dveře od výtahu a hned vedle dveře do dalšího poschodí suterénu. Nejdřív musíte vyřadit bezpečnostní systém. Je to ten počítač uplně nalevo. Stačí když střelíte do monitoru a je vyřazen. Následně se vydejte do toho suterénu. Poslední dveře jsou zamčené. Za nimi se nachází váš cíl. Dávejte pozor, až vejdete do místnosti. Všude na zemi se válejí pytlíky s bramburky. Jedno křupnutí sice Charlieho hned nevyplaší ale při druhém už mačká tlačítko poplachu. Zabit ho můžete buď strunou nebo kdo má rád hodně krve tak sekerou. Ve videu zjistíte, že má bráchu dvojče. Diana vám pak později řekne podrobnosti. Dostaňte se do toho výtahu s otevřenými dveřmi. Budete muset ale přes tu místnost se stražci rychle přeběhnou do výtahu, protože neni jistota, ani když je uspíte, že už nebudou probraní.

 Druhá možnost je si zahrát na poslíčka pizzy. Dojděte pro věci do skříňky 137. Poté si najděte na mapě místnosti, které jsou nalevo od hlavního vchodu do mrakodrapu. Pro lepší orientaci, je to naproti místnosti hasičů. Tam je výdej pizzy. Dýmovnici si tentokrát nechte u sebe. Jděte na té straně haly na panský záchod, vedle hasické zbrojníce. Do poslední kabinky si totiž pujde ulevit poslíček. Chvíli to ale bude trvat, než se poslíček ukáže. Chce to trochu trpělivost. V bezpečné chvíli ho uspěte. Vezměte si jeho šaty. Toto je ale jen jedna varianta. Pro lidi co mají silnější nervy, je ještě jedna možnost jak získat šaty poslíčka. Nepujdete na záchod ale na poslíčka si počkáte na chodbě, která vede k místnosti s výdejem pizzy. Musíte ho uspat ale hned u dveří. Samozdřejmě dveře musí být zavřené a do chodby nesmí z haly vejít hlídač. Také vás nesmí ani vidět chlápek co vydává pizzu. Tělo odtáhněte do protější místnosti. Používá se jako sklad. Pak jděte k okénku a vezměte si pizzu pro Charlieho. Následně se vydejte směrem k detektroru kovu. Nesmíte mít ale u sebe žádnou zbraň. Kupodivu dýmovnici to nezaznamená. Nepujdete po požárních schodech ale hezky sjedete do suterénu výtahem. Schovejte se někam, kde vás nikdo neuvidí a aktivujte dýmovnici. Za chvíli začne řvát požární poplach. Všichni strážci opustí svá místa. Toto je příležitost pro vás jak se dostat do bezpečnostní místnosti. Dál pokračujte jako v první možnosti.

 

Charlie jako dítě.

Charles Sidjan. Malajský počítačový hacker.

 

 

 
06.10.2016 22:09:11
emiel

Líbí se Vám vzhled těchto stránek?

Rozhodně Ano (14 | 67%)
Možná ano (2 | 9%)
Nevim (0 | 0%)
Asi ne (1 | 5%)
Rozhodně ne (4 | 19%)

Jaký díl série Hitman je podle vás nejlepší?

Hitman Codename 47 (2 | 22%)
Hitman Contracts (1 | 11%)
Hitman Blood Money (1 | 11%)
Hitman Absolution (5 | 56%)
Americká občanská válka - Gettysburg 1863

Americká občanská válka - Gettysburg 1863

Americká občanská válka - Gettysburg 1863


http://emiel1.blog.cz


 

Pistole

Pistole

Provětrávač lebečních dutin
Vše najdete tady
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one