Hitman Absolution - návod 4. část

Hitman absolution

Jižní Dakota. Převážně zemědělská oblast. Uprostřed toho všeho se nachází malé městečko Hope. Město drží pevně v rukách Blake Dexter. Ať je Hope na pokraji bankrotu, život tady jde stále nerušeně dál. Předpokládáné místo, kam se bude chtít s největší pravděpodobností schovat Lenny.

Vítá Vás Hope

 Jedna z mála misí, které jsou určené jen jako dodatek k příběhu. Mají objasnit dějovou linii.

 Smrt Wadea dala 47ce jasný směr, kde hledat zpřetrhanou stopu. Jižní Dakota. Zřejmě sem Dexter junior odvlekl Viktorii. Je potřeba objasnit jisté detaily. Takzvaně se zorientovat. Z jistých zjištění vyplynulo, že se Viktorie nachází v malém městečku Hope. Nejspolehlivější informace by se mohli najít v Hopeském zaplivaném pajzlu zvaném U ohnivých maxikoulí. Tady se slézají různé typy lidí z celé Dakoty. Motorkáři, řidiči kamionů, šlapky. Při troše správného přesvědčování jistě najde 47ka někoho, kdo bude o Lennym něco vědět.

 Mapa mise je velice malá. Prakticky se jedná o vnitřek jižanského baru. 47ka doráží do baru v pijácké špičce. Uvnitř je spoustu lidí. Převážně motorkáři a kamioňáci. Úkolem 47ky je, aby se dostal od vchodových dveří k baru bez vyvolání jakéhokoliv incidentu. Možnosti jsou dvě. První způsob spočívá v tom, že 47ka vyvolá v baru rvačku a tím následný zmatek. Rvačku lze vyvolat také dvěma způsoby.

 
  • 1. možnost jak vyvolat rvačku - mise začne v místnosti u vchodu. Tady mají právo být lidé, které nikdo nezná. Cizinci. Do hlavního sálu se však nedostanete. Tam vás ke schodišti vyhazovači nepustí. Po pravé straně se nachází wc. Vejděte dovnitř. Jestli hrajete maximální obtížnost. Uvnitř narazíte na jednoho Hopeského policistu. Další na wc dorazí chvíli po vás. Ti ovšem teď nejsou objekty zájmu 47ky. Na levé straně létacích dveří najdete vypínač jukeboxu. zatáhněte za páku. Přestane hrát hudba, což rozzuří ožralého motorkáře. Ten se vrhne na jiného chlápka. (Shodou okolností na jednu dost zajímavou postavu. Kanea ze hry kane & Lynch. Asi si sem odskočil na pivko. Rozhodně by ale neměl lézt do hry kam nepatří. Tady tomu vládne 47ka). V baru začne mohutná rvačka. Tady však pozor. Když budete procházet mezi jásajícími lidmi nic se nestane. Ale když se přiblížíte o něco víc ke rváčům, pustí se i do vás. Po vyvolání rvačky, jděte k umyvadlu. Nachází se tam průlez větrací šachtou. Tou proniknete do odkladového prostoru. Tady si barman skladuje svoje krámy. Odtud pak do hlavního sálu s kulečníkovými stoly.
  • 2. možnost jak vyvolat rvačku -  je také originální. Počkejte na záchodě, až jeden policista odejde a druhý bude stát u umyvadla. Přepadněte toho u umyvadla. Seberte mu šaty. Poté může do hlavního sálu projít po schodišti okolo vyhazovačů. Policajti mají povolený vstup. Kdyby jste však nechtěli převlek policisty, stačí tajně vlézt do šachty. Tam počkejte, než se v odkladišti otočí vyhazovač k průlezu zády. Toho pak omračte a ukradněte mu šaty. Když teď máte na sobě nějaký převlek, vejděte do hlavního sálu. Na jednom kulečníkovém stole je položená pulitr s pivem. Seberte ho. Následně budou dva chlápci řešit kdo komu ukradl pivo. Vyvolá se zase rvačka. 

 Poté následuje postup k baru a následném výslechu barmana. Nejlepší je projít do další části baru na pravé straně. Postavte se ke schodišti. Na druhé straně se perou dva týpci. Po chvíli ten jeden prohodí toho druhého stěnou na další wc. Tím se naskytne potenciální nerušená cesta k baru. Ovšem jestli chcete využít tuto cestu, nedoporučoval bych vám používat 2. možnost vyvolání rvačky. Wc je plné policistů. Je lepší když k baru půjde 47ka ve svém obleku. Rvačka natolik zaměstná vyhazovače, že prakticky není žádný problém dosáhnout baru.

2. možnost přístupu k baru. Ta je fakt těžká ale dá se zvládnout. Hezky to udělat po hitmanovsku. Žádné převleky. Žádné rvačky. Z wc pronikněte tajně do skladovací místnosti. Hlídač uvnitř vás nesmí odhalit. Vyjděte ven. Tady však ale pozor. Nevím sice, jak 47ku všichni vyhazovači tak bezpečně poznají v hustém davu ale okamžitě na něho zaměří všichni svou pozornost. K prvnímu kulečníkovému stolu s půllitrem piva jsem se připlížil. Vyhazovači se zde neustále pohybují. V příhodnou dobu vyrazte přes velkou nekrytou mezeru podél schodiště k dalšímu stolu. Odtud uvidíte na schodiště vedoucí do další části baru. Nevyplácí se tady být dlouho skrčený za stolem. Hráče kulečníku to rozčiluje. Vyhazovače hlídající protější schodiště odlákejte hozenou lahví. Těch najdete po celé mapě hafo. Teď se šikovně propližte ke schodišti. Je potřeba jednat rychle. Nejvíc pomáhá, když se k vyhazovačům budete otáčet zády. Tím jim znemožníte, aby vás identifikovali. Vyhazovače hlídajícího poslední schodiště k barmanovi, jsem odlákal vrženým předmětem před wc. Tak jsem mohl nerušeně vniknout až k baru. Předmět však neházejte dovnitř wc. Tam jsou poldové. U baru stačí navázat kontakt s barmanem.


Výzvy:

Chameleon - získejte během mise všechny tři převleky: Hopeský policejní strážník, Hopeský vyhazovač, řidič kamionu. Převlek policisty lze bez vyvolání podezření získat na wc, stejně tak převlek vyhazovače ve skladovací místnosti. Přesnější popis je napsán výše v návodu. Převlek řidiče kamionu jsem nejrychleji získal u vstupu na wc, když jsem vyvolal rvačku. Zbouchal jsem poblíž hned ty dva týpky. Jeden je motorkář a druhý řidič kamionu. Je zajímavé, že když se 47ka převlékal před všemi lidmi, tak nedošlo k prozrazení.

Sběratel důkazů - důkaz je jen jeden. Najdete ho ve skladovací místnosti vedle hlavního schodiště do sálu s kulečníkovými stoly. Dveře od skladu jsou zamčené magnetickým zámkem. Když se budete chtít do něj dostat zvenčí, musíte získat přístupovou kartu. Ta je odložena u levého vstupu na zábradlí velké schodiště.

Infiltrátor - cestu od vchodu do putiky po bar musíte absolvovat v naprostém utajení.

Pouze oblek - po vyvolání rvačky to není žádný problém. Sami vyhazovači mají plné ruce práce, než aby se zabývali nějakým šupákem.

Plné krytí - vypněte pákou na wc jukebox a vyvolejte rvačku.

Ali - zbouchejte všechny vyhazovače v lokále. (Jsou to týpkové v džínových bundách s nápisem na zádech). V hardcore obtížnosti je to fakt chuťovka. Já ke konci už lezl po zdi ale nakonec to udělal.

Pročištění vzduchu - vyvolejte rvačku ale do žádné se cestou k barmanovi nezapojujte.

Pokec - od vchodových dveří po barmana musíte absolvovat cestu, aniž by jste vyvolali nepřátelství či rvačku. Prostě tam dojít jako duch.

Pouze procházím - dokončete misi: Vítá Vás Hope

Mistrovství: Vítá Vás Hope - dokončit všechny výzvy mise.


Silverballerky. V časech nejtěžších se musejí přinášet velké oběti. 47ka odevzdal své zbraně Birdiemu jako oplátku za poskytnuté informace. Nyní mu Birdie pistole vrací zpět. Důvod: neznámý.

Dárek od Birdieho

 Další dodatková mise. Jediným úkolem v této misi je získat legendární silverballerky.

 Ještě předtím než se 47ka vrhne do hledání Lennyho, kontaktuje ho jeho starý známý informátor Birdie. Zřejmě aby si zachránil vlastní kůži, začal hrát na obě strany. Dobrovolně prozradil 47ce, kde by mohl získat zpět své zbraně. Silverballerky byly odměnou Birdiemu za prokázané služby. Menší odbočka od hlavní cesty má vést do starého obchodu se zbraněmi.

 Starý majitel obchodu nabídne 47ce menší obchod. Když porazí jeho dceru ve střelecké soutěži, dostane silverballerky zcela zadarmo. Ovšem majitel nepromyslel i jiné možnosti. Naopak 47ka má jasno. Takže pistole můžete získat buď v soutěži nebo si je potajmu ukrást. Mě osobně se zamlouvala druhá možnost. Časové střelecké soutěže nejsou moje hobby.

 
  • 1. možnost jak získat zbraně. Po skončení rozhovoru s majitelem se vydejte hlouběji do obchodu. Munice i zbraně jsou zdarma. Jakoukoliv zbraň si zde můžete vzít. Velké regály s municí vám okamžitě doplní veškerou munici do všech zbraní na maximum. Až budete procházet chodbou na střelnici, všimněte si, že na pravé straně na zdi je velká tabule. tam je seznam nejlepších střelců. Je tam i skore majitelovy dcery Lily McGarmond - 471 bodů. Jestli chcete pistole musíte mít skore víc jak 471 za čas 01:18. To je skoro šibeniční interval. Postavte se vedle ženy v klobouku do svého sektoru. Klávesou aktivujte akci. začne se odčítat čas. Před vaší hlavní se postupně budou vyklápět a sklápět terče. Střílet je můžete do těla nebo hlavy. Můžete získat buď 20, 10, 7 bodu. Záleží kam se do terče trefíte. Mě se osobně podařilo jen s odřenýma ušima získat silverballerky intenzivní střelbou z lehkého kulometu Ultramax. Jak jsem už psal výše, střelecké soutěže nejsou pro mě, takže přesný postup získání co nejvíc bodu vám zde nenapíši. Na to si budete muset přijít sami. Vím jen, že trefa do hlavy dává 20 bodů. Pokud zvítězíte majitel vám předá silverballerky. 47ka pak může nerušeně odejít z obchodu.
  • 2. možnost jak získat zbraně je něco pro mě. Tajně a plíživě vniknout do majitelova bunkru, ukrást tam deník s kodem od trezoru, vniknout do kanceláře s trezorem a s klíčem od vitríny zpět k silverballerkám.

 Jsou dvě bezpečné cesty, jak se dostat do zázemí obchodu. Tedy do prostor za pultem. Ten mají na starosti dva prodavači. Jeden je za pultem a druhý chodí po obchodě.
 
  • Možnost A: počkejte, až budou u pultu oba prodavači. Jděte hlouběji do obchodu. Vzadu je sloup a na něm elektrické pojistky. Vyřaďte je z činnosti. Tím zhasnou všechna světla v obchodě. Oba prodavači se půjdou podívat co se stalo. Vnikněte za pul. Na něm je přístupová karta. Nyní vejděte do vedlejší místnosti.  
  • Možnost B: Nebudete se snažit odlákat prodavače od pultu. Půjdete na střelnici s kačenkami. Vedle gauče je průlez. Tím vlezete do kanceláře majitele obchodu. Otevřeným oknem se dostanete za budku. Prosmýknete se od budky k pytlům s pískem, nad kterým střílejí lidi. Rovněž si nezapomeňte v obchodě obstarat nějaký předmět. V chodbě je například kovová trubka. Propližte se dolu ke dveří. Vejděte do místnosti, kde si majitelova dcera hromadí trofeje ze střeleckých soutěží. Dále záleží kde jsou oba prodavači. Nejlépe je se dostat pro přístupovou kartu, když jeden prodavač mluví se ženou a druhý odejde chodbou na střelnici. Také si zde musíte dávat pozor na majitele. Občas těmito místnostmi prochází.

 Po dlouhém schodišti vyjděte do patra. Pak na protější balkon. Z toho seskočte na střelnici. Propližte se okolo odloženého nábytku, okolo polního děla až na okraj zákopu. Vlezte do něj. Jděte na levou stranu. Ihned by jste měli narazit na tajný bunkr majitele obchodu. Otevřete ho přístupovou kartou. Uvnitř na stole najdete deník s kodem k trezoru. Také tam leží lehký kulomet Ultramax a kazeta s důkazem. Zákopem jděte zase zpět. Tentokrát nepolezete ven ale dojděte až na jeho konec. Tady 47ku přitiskněte k pytlům s pískem a opatrně se propližte nahoru ke kanceláři majitele. Cestou v zákopu si nezapomeňte vzít odloženou kovovou trubku. Tu hoďte tak, aby jste odlákali pozornost hlídače od dveří do kanceláře. V nestřeženou dobu se 47ka kotoulem přesune za budku nalepenou na kancelář. Za ní je otevřené okno. Vlezte do kanceláře. Ovšem nesmí tam být majitel obchodu. Najděte trezor a otevřete ho. Tak získáte klíč od vitríny se silverballerkami. Naproti trezoru je průlez větrací šachtou. Tím prolezete na střelnici s kachnami. Teď už jen stačí otevřít vitrínu a vzít si zpět silverballerky. Následuje odchod do exitu.

 Úplně nejjednodušší varianta splnění mise je, že rovnou prolezete větrací šachtou do kanceláře majitele. Tam si na něho počkáte. Až přijde, omračte ho. Vypadne z něho deník a pistole. Tělo dejte do skříně. Deník použijte k otevření trezoru a získání klíče od vitríny. Šachtou se zase vraťte do obchodu. Tahle možnost je ale pro poseroutky. Rozhodně máte na víc.


Výzvy:

Chameleon - V této výzvě musí 47ka získat jediný převlek: Hopeský policejní strážník. jak ho získat a přitom nepostřílet všechny v obchodě. Našel jsem možnost. Vezměte si kovovou trubku s chodby, vedoucí na střelnici. Postavte se k regálu s náboji. Skrz dveře hoďte předmět do místnosti s kačenkami. Místo dopadu by mělo být u větrací šachty. Rychle vejděte do střelnice s kačenami. Polda opřený o zeď se bude dívat směrem ke gauči a ten druhý půjde prověřit hluk. To vám dá možnost se proplížit do střelecké zony za přepážku. Přitiskněte se k ní a dostaňte se až k opřenému policistovi. Klávesou Q ho strhněte k sobě na zem. Uspěte ho. Tělo kousek šoupněte od dveří, ať se zavřou. Znova se přitiskněte ke zdi, ať vás neuvidí ten druhý policista. Teď počkejte. Nechte místností projí prodavače. Potichu se propližte zase zpět k regálu s náboji do hlavní místnosti obchodu. Sežeňte si další předmět a odlákejte znova policistu od přepážky. Vraťte se k uspanému policistovi. Seberte mu oblečení dřív, než vás někdo uvidí. Pokud šlo všechno dobře, nikdo by neměl zjistit, že chybí jeden polda. Převlek policisty vám stejně v misi nepřinese žádné výhody. 47ka může chodit jen tam, kam smějí chodit i ostatní zákazníci.

Sběratel důkazů - dá se najít v tajném bunkru majitele obchodu. Dostat se tam dá dvěma cestami. Popsáné v návodu.

Infiltrátor - nesmíte se nijak prozradit. Je důležité uchovat inkognito 47ky. V této misi to jde velice lehce.

Pouze oblek - pokud se budete držet návodu, pak ani jinou možnost nemáte, než že misi 47ka dokončí pouze v obleku.

Nebyla by to krádež - získejte silverballerky tak, že si obstaráte deník s heslem od trezoru a následně z něho ukradněte klíč od vitríny.

Ultramax - vystřílíte si silverballerky v soutěži tím, že přitom použijete lehký kulomet Ultramax. Když jsem to zvládl já, tak vy to také dáte.

Lov kachen - v uzavřené střelnici sestřelte deset kachniček.

Ať mě vezme ďas - moje oblíbená výzva. Asi jste si během střelby na střelnici všimli odstaveného polního děla s dob Americké občanské války. Nejen, že pěkně zapadne do krajiny ale navíc je funkční. Jak z něho vystřelit? Jednoduše. Postavte se do svého střeleckého sektoru. Jen místo střelby na terče se pokusíte zasáhnout roznětku v zadní části děla. Možná se vám to nepovede na první pokus ale zkoušejte to dál. Odměnou vám bude mohutný výstřel, který zlikviduje blízkou vodárenskou věž. S místníma to ani nehne. Ba co víc, chtěli by si vystřelit ještě jednou.

Volba zbraní - dokončete celou misi: Dárek od Birdieho.

Záleží na té holce - zúčastněte se střelecké soutěže a prohrajte. Vyhrát musí Lily.

Střed terče - vyhrajte soutěž, když budete během ní střílet jen s odstřelovací pušky.

S arzenálem - 1. část - velmi výživná výzva. Vyhrajte střeleckou soutěž se všemi krátkými zbraněmi. To znamená všechny tipy pistolí v misi. Kolik jich je a kde je najdete, jsem vyznačil na mapě.

S arzenálem - 2. část - hlavní slovo k vítězství v soutěži musí mít lehký kulomet Ultramax.

Podpis zabijáka - ukažte všem, kdo je tady šéf. Ukradněte klíč z trezoru. Vysvoboďte silverballerky ze zajetí a pořádně je vyvětrejte při soutěži na střelnici. Musíte vyhrát. Skore k vítěztví je velmi vysoké.

S arzenálem - 3. část - vyhrajte soutěž, když v ní použijete jen brokovnici M519 12GA. Tu v regálech neseženete. Musíte ji ukrást. Komu? No přeci druhému ze slavné dvojice Kane & Lynch. Kanea jsme poznali v předchozí misi. Lynche máme možnost pozdravit na střelnici. V obchodě zakoupil všechny náboje do brokovnice. U pultu si na to jeden zákazník stěžuje. Lynche najdete blízko kanceláře. Týpek s dlouhými vlasy. Je v tílku a nenávidí trpaslíky. Právě pro získání brokovnice toho musíte náležitě využít. Když k němu přijde 47ka, Lynch v záchvatu vzteku střelí po jednom trpaslíkovi na tanku. Prodavač hlídající kancelář, ho přijde seřvat. Nakáže mu, ať do trpaslíků už nestřílí, jinak ho vyhodí ze střelnice. Vyslechněte si dlouhou řeč prodavače. Poté zajděte do kryté střelnice s kačenami. Průlezem vlezte do majitelovy kanceláře. Oknem pak za budku. Odtud sestřelte druhého trpaslíka. Nikdo vás ovšem nesmí při tom vidět. Lynch dostane od prodavače napomenutí. Chvilku počkejte a zastřelte dalšího trpaslíka. Tentokrát prodavači dojde trpělivost a pošle Lynche do střelnice s kačenami. Bude sedět na gauči. To ale zjistíte, až polezete zpět větrací šachtou. Lynch je na gauči jen jako na trestné lavici, takže svou brokovnici nechal venku. Po čase se znova vrátí na střelnici s novou zbraní. Mezitím si tu jeho předešlou brokovnici můžete vzít. 

Rada: nikdy nestřílejte do trpaslíků, když budete stát vedle Lynche. Prodavač bude na vaše jednání reagovat jen nadávkami ale Lynche nijak nepotrestá. Takže nebudete moci získat brokovnici, i když rozstřílíte všechny trpaslíky. Nehledě na to, že do trpaslíků se za žádných okolností nestřílí.

Mistrovství: Dárek od Birdieho - dokončit všechny výzvy mise.
27.10.2016 13:39:53
emiel

Líbí se Vám vzhled těchto stránek?

Rozhodně Ano (14 | 67%)
Možná ano (2 | 9%)
Nevim (0 | 0%)
Asi ne (1 | 5%)
Rozhodně ne (4 | 19%)

Jaký díl série Hitman je podle vás nejlepší?

Hitman Codename 47 (2 | 22%)
Hitman Contracts (1 | 11%)
Hitman Blood Money (1 | 11%)
Hitman Absolution (5 | 56%)
Americká občanská válka - Gettysburg 1863

Americká občanská válka - Gettysburg 1863

Americká občanská válka - Gettysburg 1863


http://emiel1.blog.cz


 

Pistole

Pistole

Provětrávač lebečních dutin
Vše najdete tady
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one