Hitman Blood Money - Ostatní zbraně

 

FAMAE SAF

Hra: Hitman Blood Money - SAF se objevuje ve velkém hlavně v druhé misi A Vintage Year. Tuto poloautomatickou Chilskou zbraň používají hlavně elitní bodyguardi v Delgadově domě. Ve hře má střelecké vlastnosti dobré a na blízko je to hodně účinná zbraň. Dostat se k ní dá celkem snadno. Díky skládací pažbě ji 47 může schovat pod oblečení.

Skutečná zbraň

FAMAE SAF je poloautomatická zbráň vyráběna od roku 1993 FAMAE (Fábricas y Maestranzas del Ejército), Chilskou vládní továrnou lehkých zbraní. Zbraň slouží Chilským ozbrojeným silám a policii a je také vyvážena do zahraničí.

Polovojenská policie, celosvětové označení gendarmerie, Portugalská republikánská národní stráž (GNR - Guarda Nacional Republicana) a strážci vězení (Guarda Prisional), oba používají FAMAE SAF. Obě skupiny GNR mají asi 4500 zbraní, SAF nahradil starší poloautomatické zbraně a částečně útočnou pušku G-3 k udržení veřejného pořádku.

Obecně design je zkrácenou verze švýcarské pušky Sig 540, která byla licenčně vyráběna v Chile v 80-tých letech. Mechanismus zbraně je ocelový, tělo zbraně a rukojeti jsou celé vyrobené z polymeru. Bezpečnostní selektorový přepínač je rys jen na nejnovějších verzích a je také okopírován ze Sig 540.

Zásobníky jsou kovové a nebo z průhledného plastu, umožnující vizuálně zjistit množství zbylých nábojů. Zásobník je vybavený uchyty na jedné straně a otvory na druhé, dovolující připevnit k sobě až tři zásobníky najednou a tim rychleji přebíjet zbraň. SAF má čtyři stupně nastavení: bezpečný - kdy je zbraň zajištěna, jednotlivý výstřely, výstřely v dávkách a plně automatický.

SAF je vyráběn ve čtyřech verzích: standardní model s fixovanou polymerovou pažbou, standardní z rozkládací kovovou, trubkovitou pažbou, uloženou na boku zbraně, model s tlumičem a rozkládací pažbou a Mini-SAF. Mini-SAF je velmi kompaktní a jen 12 palců dlouhý. Má kratkou hlaveň, žádnou bažbu (ačkoli může být doplněn rozkládací trubkovitou pažbu, jaká je u standardního typu SAF). Mini-SAF může používat standardní zásobníky na 30 nábojů a specialní na 20 nábojů pro menší profil. Všechny verze mají mušku s nastavitelnou výškou a otvorem hledí, nastavitelný pro bajonet.

Typ: Poloautomatická zbraň

Místo původu: Chile

Návrh a výroba FAMAE, 1993

Váha: 2.7 kg

Délka: 640 mm

Délka hlavně 198 mm

Nábojnice: 9x19mm Parabellum, 40 S&W

Rychlost střelby: 1200 výstřelů/min

Efektivní dostřel: 150 m

Steyr TMP

Hra: Hitman Blood Money - Steyr TMP je ve třech misích a to: Flatline - kde ji mají zřízenci hlídající vchod do zahrady s jezírkem. Pak v You Better Watch Out - vlastní ji jen někteří bodyguardi v černém a naposled v A House of Cards - TMP tu mají jen dva bodyguardi, hlídající vstup do oddělené soukromé restaurace. Pokud se vám Steyr TMP dostane do rukou, zjistíte že neni moc dobrou zbraní. Střelba na dálku je pak hotové utrpení a trefit cíl díky trhání zbraně je naprosto jen o náhodě.

Skutečná zbraň

Steyr TMP (Taktische Maschinenpistole / taktická strojní pistole), vyráběna Rakouskou společností, Steyr Mannlicher. TMP dovoluje střelci přesně a rychle za sebou vypálit ze zbraně více než 10 až 15 projektilů na místo typických dávkách po třech výstřelech. Zásobník má kapacitu na 15 až 30 nábojů. Kalibr 9x19mm Parabellum. Na TMP může být namontován i tlumič. Steyr SPP je pak civilní varianta TMP, který je schopný střílet pouze v poloautomatickém režimu. Pro velikost zbraně je tělo pistole hlavně ze syntetických hmot. V roce 2001, Steyr prodal design TMP společnosti Brügger & Thomet, kdo byl vyvinut Brügger & Thomet MP9. Steyr TMP jste měli možnost krátce zahlédnout v bondovce, Jeden svět nestačí.

Typ: Strojní pistole

Místo původu: Rakousko

Výrobce: Steyr Mannlicher

Váha: 1.3 kg

Délka: 282 mm

Délka hlavně: 130 mm

Ústová rychlost rojektilu: 380 m/s

Kadence: 800 až 900 výstřelů/min.

Efektivní dostřel: 50-100 m

Sig SG 552 Commando

Hra: Hitman Blood Money - SG 552 se nachází pouze v jedné jediné misi The Murder of Krows, přesněji na stole v kanceláři Marka Purayaha, naproti knihovně. SG 552 je ve hře hodně silnou a smrtící zbraní. Prakticky dokáže zabít kohokoliv jediným výstřelem. Bohužel je neskladná, takže ji budete hodně těžko nepozorovaně pronášet do exitu.

Skutečná zbraň

Koncem sedmdesátých létech začala švýcarská armáda hledání nové pušky menšího kalibru, které by nahradily starý automatické pušky Sig 510. Na žádost byla zúžena ke dvěma odlišným designům W + F C42 vyvinutý Waffenfabrik Bern (Federální zbrojovka v Berně), která používala 6.45x48mm a 5.6x45mm nábojnice a SG 541 vyvinutý Sigem (Schweizerische Industrie Gesellschaft) na nábojnice 5.6x45mm. Nicméně, švýcarská armáda vybrala lehce zlepšenou verzi Sig SG 541 na nábojnice NATO a dala tak Sigu přednost před zbrojovkou W + F. Na začátku 90 let byl vyvinut Sig SG 550 s řadou modifikací pro ozbrojené síly (karabina, verze útočních pušek dostupné ve formě Sig SG 551), tak pro civilní verzi Sig SG 550 a 551 známé ve Švýcarsku jako Stgw.90 PE nebo Sig 550-SP a 551-SP určené pro export. V roce 1998 byla představena karabina SG 552 Commando, která měla v porovnání ze Sig 550 podstatně kratší hlaveň. SG 552 používá také nábojnice 5.56 x 45 mm NATO a má sklopnou pažbu ukládající se na boku zbraně. Zásobník je plastový, určený na 20 až 30 nábojů. Zásobníky mají po stranách těla uchyty, určené spojením více zásobníků k sobě a tim zvýšit palebnou sílu karabiny. Tato zbraň je používána policií + vojenskými jednotkami ve světě a omezeným množstvím civilistů.

Typ: útočná puška

Místo původu: Švýcarsko

Návrh: Sig

Váha: 3,2 kg

Délka: 730 mm (se sklopenou pažbou 504 mm)

Délka hlavně 226 mm

Rychlost palby: 780 výstřelů/min

Ústová rychlost projektilu: 725m/s

Efektivní dostřel: 100 až 400 m podle namontováné optiky

FN F2000

Hra: Hitman Blood Money - Tato skvělá útočná puška se objevuje jen ve dvou misích: Death on the Mississippi, kde ji najdete v podpalubý Emily, v prostorách pro posádku. Sice ji hlídá námořník ale myslim že pro 47ku nebude problém se této zbraně zmocnit. V další mise A Dance Wihth the Devil, ji nosí při sobě v kufru zkorumpovaný agent CIA Anthony Martinez. F 2000 je prakticky nejlepší útočná puška ve hře. Je jen škoda že k ní není nikdy dost munice.

Skutečná zbraň

FN F2000 má individualní zbraňový systém, vyvinutý pro 21. století Belgickým výrobcem na zbraně Fabrique National (FN) v Herstal. F2000 byl představen v březnu 2001 na výstavě IDEX v Abu Dhabi, ve Spojených Arabských Emirátech. F2000 má modulární zbraňový systém; jeho hlavní součástí je kompaktní kalibr 5,56x45mm NATO. Přední rukojeť může být odstraněna a na její místo lze namontovat vybavení taktických doplňků. Výrobce nabízí rukojeti s vestavěným laserovým zaměřovačem, taktickou halogenovou svítilnou, 40mm granátometem, pneumatickým granátometem FN 303 nebo brokovnicí. Zbraň je také doplněna 1.6x teleskopickým zaměřovačem. Nadále F2000 používá standardní zásobník NATO (STANAG 4179) s kapacitou na 30 nábojů. F2000 používá jedinečné systém vyhazování prázdných patron. Toto místo se nachází v předním krytu rukojeti na pravé straně zbraně, podél hlavně. Tato metoda vyhazování patron se stará o plně všestrannou operaci; puška může být používána bez rozdílu pravými nebo levorukými střelci. Úderník F2000 má spouštěcí mechanismus s jednotkou selektoru pro střelbu, okopírovanou od poloautomatické zbraně P90. Selektorový přepínač je uložen pod spouští a funguje jako manuální pojistka zabezpečující střelnou zbraň pro případ náhodného výstřelu. Selektorový disk má 3 nastavení: “S” – zajištěná zbraň, “1” – poloautomatický režim, A – plně automatická střelba). Mnoho interních komponentů včetně úderníku je vyrobeno z polymeru. Útočná puška FN F2000 již byla nasazena ve válečných konfliktech, jako Operace Astute nebo válka v Afghanistánu.

Typ: Útočná puška

Místo původu: Belgie

Návrh a výroba: Fabrique Nationale de Herstal 1995 - 2001

Váha: 3,8 kg

Délka: 690 mm (délka hlavně 400 mm)

Úsťová rychlost projektilu: 900m/s

Rychlost střelby: 850 výstřelů/min.

Efektní dostřel 500 m

Heckler & Koch MP7

Hra: Hitman Blood Money - Tento menší samopal najdete v misích A New Life a to v rukách většiny agentů FBI. Pak v A Dance Wihth the Devil v pekle, v místnosti bolesti a Requiem u jednoho z bodyguardu. Stejně jako ve skutečnosti, tak i ve hře je tahle zbraň pekelně účinná. Díky velkému zásobníku a přesné střelbě s MP7 trefíte každého padoucha, který se vám příplete do cesty.

Skutečná zbraň

MP7 je německá poloautomatická zbraň vyráběná Heckler & Koch (H&K) pro nábojnice 4,6x30mm. Tato zbraň byla navržena ve spojení s požadavkem NATO z roku 1989 po osobní obranné zbrani - Personal Defense Weapon (PDW) s větší schopností prorazit neprůstřelnou vestu, než aktuální zbraně, které byly omezeni kvůli použití konvenční munice do pistolí. MP7 se začal vyrábět v roce 2001. Zbraň má za sebou již čtvrtou generaci úprav. Poslední verze nese označení MP7A1. MP7 je přímý konkurent s belgickým FN P90, také vyvinutým v odezvě na požadavek NATO. Někteří pozorovatelé zmiňují že MP7 se víc podobá pistoli než poloautomatické pušce. FN P90 je zase na druhou stranu objemnější a těžší než MP7.

Rozšířením vysoce kvalitních neprůstřelných vest, začaly být zbraně, které používají standardní pistolovou munici (MP5 nebo USP) neúčinné. V odezvě na tento trend, HK navrhl MP7 (spolu s novou pistolí UCP, používající stejnou munici jako MP7), který dokáže proniknout neprůstřelnou vestou a přitom je jen o málo větší než pistole.

Výstřel specificky navrženého pojektilu MP7 dokáže vyvinou stejnou ústovou rychlost (přibližně 710 m/s) jako u moderní útočné pušky na nábojnice 5.56x45mmm NATO. Tato munice je jedinečná mezi poloautomatickými zbraněmi v tom, že projektil je z kalené oceli místo měkčí mosazi nebo olova. Munice je prakticky použitelná jen na MP7 (také na H&K UCP a na plánovanou varianta Brugger a Thomas MP9). Nábojnice má také malý průměr (téměř stejně velký jako 223. Remington). To je výhodou velké kapacity nábojnic ve velmi malém zásobníku. Zásobník má kapacitu na 20 až 40 nábojnic. Menší zásobník na 9mm náboje (na 15 nábojnic) a větší zásobník na 9 mm náboje (na 30 nábojnic)

Specifika: Zbraň má selektorový přepínač na obou stranách. Mp7 je menší a lehčí díky použití polimerů. Má vysouvací zadní pažbu a vyklápěcí přední rukojeť. To znamená že se může použit pro střelbu jednou rukou jako pistole a nebo obouma rukama jako menší samopal.

Typ: Poloautomatická zbraň PDW

Místo původu: Německo

Výrobce a produkce: Heckler & Koch v roce 2001

Váha: 1.9 kg

Délka: 590 mm vysunutá pažba, 380 mm zasunutá pažba

Délka hlavně: 180 mm

Rychlost střelby: 950 + 200 výstřelů/min

Efektivní dostřel: 200 m

Doplňky: Tlumič, optika, taktická svítilna a infračervený laser

Útočná puška M14

Hra: Hitman Blood Money - M14 se objevý v předposlední misi Amendment XXV. Tato puška je standartní zbraní gardy, hlídající Bílý dům. Má ji u sebe každý voják. Je to ta nejsilnější útočná puška, která se ve hře vyskytuje. Přesná a smrtící. Taktéž je pro ní v misi dostatek nábojů, takže můžete střílet dle libosti.

Skutečná zbraň

M14, je americká automatická útočná puška používající munici 7,62x51 mm NATO.  Ačkoli byla ve velkém rozsahu nahrazena slavnou pušku M16, nadále zůstává v omezeném počtu u vybraných jednotek armády Spojených státu, Námořní pěchoty, Navy (námořnictva) a jako ceremoniální zbraň. M14 také poskytla základ pro M21 a M25 sniperské pušky. Puška M14 byla vyvinuta z dlouhé řady experimentálních zbraní na základě pušky M1 Garand. Ačkoli Garand byl jednou z nejpokročilejších pěchotních pušek čtyřicátých let, nebyla to dokonalá zbraň. Modifikace začaly být dělány ze základního provedení M1 od konce Druhé světové války. Po sérii různých provedení pod vedením Lloyda Corbetta ze Sringfieldské brojovky, se poprvé objevil prototyp pušky T44. T44 úspěšně konkurovala modelu T47 (modifikovana puška T25) a FN FAL (T48). To vedlo k objednání T44 v roce 1957 armádou Spojených státu, pod označením jako M14. O rok později rozjela Springfieldská zbrojovka seriovou výrobu a první předávka nových pušek proběhla v roce 1959. M14 se krátce používala ve Vietnamské válce. Než se však stačila rozšířit, bylo její rozdělování polním jednotkám zastaveno. Svůj podíl v tom zdřejmě sehrála řada nedostatku. Vnější dřevěné pokrytí M14 se díky vlhkosti džungle ohýbalo a zvětšovalo a zbraň nepracovala správně. Také proto, že M14 používala velký kalibr nábojnic, kdy zbraň byla doslova neovladatelná v plně automatickém režimu. M14 zůstala primární pěchotní zbraní ve Vietnamu, než byla nahrazena ještě slavnější útočnou puškou M16 v roce 1966 – 1969. M16 rychle nahradila M14 i přes značný protest armádních důstojníku, podporující M14. Ačkoli výroba M14 byla oficiálně ukončená, některá vojska dávala nadále přednost M14 před M16. V lednu 1968 US Army označila M16 jako “standartní pušku, a M14 se stala vedlejší standartní” zbraní. Poté puška M14 fungovala jako tréninková armádní zbraň do konce roku 1970. Armáda Spojených státu také vlastnila ostřelovací pušky M21 jejiž základ byl v originálu M14, které zůstal standartní záležitostí pro tento účel až do přijetí M24 SWS v roce 1988. V součastmosti speciální provedení M14 používá např.1. prapor 3. pěchotního pluku (tzv. Stará garda) v Vojenském okrese Washington jako ceremoniální zbraň pro pohřby, přehlídky a jiné ceremonie. Dále letecké síly a námořnictvo. M14 se také používá jako zbraň čestné stráže v nejvýznamějších vojenských institucí ve Spojených státech. Jedná se převážně o vojenské akademie.

Typ: Automatická útočná puška

Místo původu : USA

Váha: 5.2 kg

Délka: 1,181 mm

Délka hlavně: 559 mm 

Efektivní dostřel: 460 m 

Úsťová rychlost projektilu: 854 m/s

Zásobník na 20 nábojů

06.10.2016 03:07:37
emiel

Líbí se Vám vzhled těchto stránek?

Rozhodně Ano (14 | 67%)
Možná ano (2 | 9%)
Nevim (0 | 0%)
Asi ne (1 | 5%)
Rozhodně ne (4 | 19%)

Jaký díl série Hitman je podle vás nejlepší?

Hitman Codename 47 (2 | 22%)
Hitman Contracts (1 | 11%)
Hitman Blood Money (1 | 11%)
Hitman Absolution (5 | 56%)
Americká občanská válka - Gettysburg 1863

Americká občanská válka - Gettysburg 1863

Americká občanská válka - Gettysburg 1863


http://emiel1.blog.cz


 

Pistole

Pistole

Provětrávač lebečních dutin
Vše najdete tady
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one