Hitman Blood Money - Ostřelovací pušky

Vzduchovka

Hra: Hitman Blood Money - Tuto zbraň najdete jen v jediné misi A New Life. Vzduchovka se nachází blízko Sinistrova domu na rozhledně u sousedů. Je to imanigární pirácké doupě sousedova syna. Odtuď se pak dá perfektně nepozorovaně střílet na agenty FBI uspávací šipky.

Skutečná zbraň

Vzduchovka (např. puška, pistole nebo brokovnice) je zbraň, která vystřeluje projektily prostřednictvým stlačeného vzduchu nebo jiného plynu.

Většina vzduchových zbraní použivá kovové projektily jako munice. Vzduchové pistole či pušky, které používají jen plastové projektily, jsou klasifikovany jako airsoftové zbraně. Vzduchové zbraně reprezentují nejstarší pneumatickou technologii, existující již od 15. století. Měli přesvědčivé výhody nad primitivními střelnými zbraněmi té doby. Například, se vzduchových zbraní se mohlo střílet za mokrého počasí a deště (na rozdíl od mušket s doutnákovým zámkem) a s větší rychlostí než předovky. Navíc, vzduchovka neměla tak silný zpětný ráz jako střelné zbraň podobných kalibrů a ani nevznikal záblesk a kouř, takže se nedala odhalit pozice střelce. Muškety 18. a 19. století na černý prach produkovaly obrovský objem hustého kouře když vystřelily. Důvod proč se nemohly rovnat vzduchovkám.

V té době, byly vzduchovky vážným konkurentem střelných zbraní. Během tohoto období, Francie, Rakousko a jiné národy vyvíjeli speciální ostřelovačky, pracující na principu vzduchovek. Rakouský model z roku 1780 byl pojmenován Windbüchse. Zbraň byla vyvinuta v roce 1778 nebo 1779, tyrolským hodinářem, mechanikem a konstruktérem zbraní Bartholomäusem Girandonim a je někdy nazívána Girandoniho vzduchovka. Windbüchse byla asi 1,2 m dlouhá a vážila 4,5 kg, měla stejnou velikost jako konvenční mušketa, kyjovitou pažbu, vyměnitelný vzduchojem a trubkovitý zásobník na dvacet 13 mm nábojů. Zručný střelec mohl vypálit jeden zásobník asi za třicet vteřin, což bylo v té době děsivá rychlost. Střela této vzduchové pušky dokázala proniknout dřevěnou tabulí o tloušce 2,54 cm. Asi v roce 1820, japonský vynálezce Kunitomo Ikkansia vyvinul různé výrobní postupy pro zbraně, a také vytvořil vzduchovou pistoli založenou na studii o západních znalostech získaných od holaňdanů v Dejimi. Jiné vzduchovky byly zase použity roku 1890 v Birminghamu, v Anglii, pro soutěž v ostrostřelbě. Tento sport se stal na přelomu 19. století tak populární, že byla vytvořena národní asociace pro vzduchovky. Během této doby vzniklo přes 4000 vzduchovkových klubů. Převážně ale byla vzduchovka spojována s pytlačením, pro bezhlučný výstřel.

Dnešní moderní vzduchovky mají nízkou sílu, kvůli bezpečnosti a legálnímu omezení. Nicméně jejich desing stále připomíná loveckou pušku. Přesto se vyrábějí i vzduchovky, které dokážou vystřelit projektil rychlostí 1100 ft/s (330 m/s), tedy přibližně rychlostí zvuku a způsobit vážná poranění. V některých zemích, jsou pořád vzduchovky klasifikované jako střelné zbraně a je nezákonné z nich střílet v obytných oblastech. Vzduchovky mohou být velmi přesné a jsou použity ke střelbě na cíl u Olympijských her, ovládané Mezinárodní střeleckou sportovní federací (ISSF).

Jsou různé metody pohánění vzduchovek. Tyto metody mohou být široce rozděleny do 3 skupin. Všechny tři metody jsou použity jak u vzduchovek, tak u vzduchových pistolí:

Natažení pružiny pístu - Tento systém se používa pro vzduchovky, které dokážou vystřelit projektil rychlostí zvuku. Natažený píst je odddělen od hlavně a slouží prakticky jako úderník. Po stisknutí spouště, uvolněný píst stlačí před sebou vzduch. Jakmile tlak vzduchu překoná statické tření, energie se přenese na projektil a ten vysokou rychlostí vylétne ven z hlavně. Praktický horní limit rychlosti projektilu u těchto vzduchovek je 1200 ft/s (370 m/s). Při vyšší rychlosti by ztrácel projektil svojí přesnost. Optimální a nejžádanější rychlost střely u vzduchovek je 800 - 900 ft/s (270 m/s).

Pneumatické - Využijí stlačený vzduch jako zdroj energie pohánějící projektil. Natažením pneumaticky zbraně se díky pumpě naplní vzduchem zásobník. To se ještě rozděluje na dvě kategorie - jednodobý a vícedobý systém. U jednodobého systému se zbraň pneumaticky nátahne a vystřelí. Toto se musí opakovat před každým výstřelem. U vícedobého systému, zbraň vyžadují 2-10 pumpy deskové páky k stlačení vzduchu uvnitř vzduchovky. Zatímco uživatel si může přizpůsobit hladinu výkonu na dlouho nebo krátkodosáhovou střelbu.

Plyn CO2 - Zbraň na CO2 má vyměnitelný zásobník, naplněný 12 gramy zkapalněného oxidu uhličitého. Některé, obvykle dražší modely, používají větší doplnitelné zásobníky CO2. Tento typ je nejvíc oblíben u paintballových zbraní.

Nejvíce rozšířené kalibry vzduchových zbraní:

4,5 mm - Nejobyčejnější kalibr, také používaný v  olympijských hrách. Má nejplošší trajektorii všech kalibrů pro danou energetickou hladinu.
5,0 mm - Nacházející se u některých evropských vzduchových pistolí a vyrábějící americkým výrobcem, Sheridan. Je to kompromisní kalibr kompromisu, který má plošší trajektorii podobný té 4,5mm ale více si dokáže zachovat energii. Náboje 5,0mm mají podobnou hmotnost jako projektily 5,5mm, ale s prodlouženým profilem, končící vyšším balistickým koeficientem.
5,5 mm a 5,6 mm - Nejvíce obyčejný kalibr pro lovení malé zvěře. Dokáže vyvinout velká množství energie při nárazu.
6,35 mm - Největší obyčejně dostupný kalibr. Tento kalibr si dokáže zachovat nejvíce energie při zásahu cíle. Nicméně, má velmi parabolickou trajektorii u nízkých energetických hladin a je tak více vhodný pro výkonější pušky.
Kalibry 11,25 mm, 12,5 mm, 14.5 mm jsou produkovány výrobci vzduchovek na zakázku.

20.12.2016 21:17:38
emiel

Líbí se Vám vzhled těchto stránek?

Rozhodně Ano (14 | 67%)
Možná ano (2 | 9%)
Nevim (0 | 0%)
Asi ne (1 | 5%)
Rozhodně ne (4 | 19%)

Jaký díl série Hitman je podle vás nejlepší?

Hitman Codename 47 (2 | 22%)
Hitman Contracts (1 | 11%)
Hitman Blood Money (1 | 11%)
Hitman Absolution (5 | 56%)
Americká občanská válka - Gettysburg 1863

Americká občanská válka - Gettysburg 1863

Americká občanská válka - Gettysburg 1863


http://emiel1.blog.cz


 

Pistole

Pistole

Provětrávač lebečních dutin
Vše najdete tady
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one