Hitman Blood Money - Pistole

 

Smith & Wesson No. 3 Revolver (Schofield)

Hra: Hitman Blood Money - Na tuto parádní starožitnou pistoli můžete narazit v misi ...Till Death do us Patr. Smith & Wesson No. 3 Revolver neboli Six Shooter nosí u sebe snad všichni, kdo byli pozvani na svatbu Buddyho Mooldona a Margaux Leblanc. To tedy znamená sebemenší chybný krok 47ky a má na krku stovku ozbrojených lidí, kteří se ho pokusí zabít. I když je tento revolvér na blízko docela účinný, naštěstí pro 47ku nemůže konkurovat jeho moderním pistolím Silverballer.

Skutečná zbraň

Smith & Wesson No. 3 Revolver (také známý jak Smith & Wesson ruský model a Schofield revolver) byl to šestiraný revolvér s otevíratelným předním rámem, produkovaný firmou Smith & Wesson od roku 1870 ke konci roku 1880.

Revolvér byl produkován v několika variacích, včetně obou již zmíněných modelů “ruský model” (pojmenovaný kvůli exportu pro armádu carského Ruska) a “Schofield” model, pojmenovaný podle majora George W. Schofielda, který zkonstruoval vlastní modifikaci modelu No. 3, podle svých představ pistole potřebnou pro kavalérii. Tuto Schofieldovu modifikaci včlenil Smith & Wesson do desingu nového revolvéru v roce 1875, který jmenoval po majorovi.

Smith & Wesson No. 3 byl původně určen pro nábojnice 44 S&W American. Zbraň neměla ráži označenou na zbrani (jak byla běžná praxe pro většinu komerčních střelných zbraní). Tyto revolvéry byly také později vytvořené ve směsici kalibrů včetně. 41 Henry Rimfire, 44-40, 32-44, 38-44, a 45 Schofield.

V roce 1875 americká arzenálová asociace udělila Smith & Wesson kontrakt vybavit armádu revorvéry No.3 Schofield (známé jako “Schofield revolver”), dále asociace stanovila, že pistole musí mít ráži 45 Colt (AKA ".45 Long Colt"), municí již používanou americkou armádou. Místo toho Smith & Wesson Smith vyvinuli svojí vlastní ráži, mírně kratší nábojnici kalibru 45, (45 Schofield). Vláda USA přijala kratší 45 Schofield nábojnice jako standardní modul. Major Schofield si nechal patentovat svůj systém a vydělával na každé zbrani kterou Smith & Wesson prodával.

PS: Menší obrázek náboje je nábojnice ráže 45 Schofield.

Taurus Raging Bull 480 Ruger

Hra: Hitman Blood Money - Toto dělo používá na svojí ochranu Vinnie Sinistra v misi A New Life a členové Aligátořího gangu na parníku Emily v misi Death on the Mississippi. Taurus je bezkonkurenční revolvér jak na dálku, tak i na blízko. Bohužel díky nízké kapacitě nábojů se nehodí na dlouhé přestřelky. Je jen škoda že ve hře neni také varianta s optikou.

Skutečná zbraň

Raging Bull (bouřlivý býk) je revolvér vyráběný Brazilskou mezinárodní společnosti střelných zbraní Taurus. Pistole Taurus největšího kalibru jsou prodávány jako pistole pro lovce, díky jejich velké síle. Nábojnice 454 Casull je obvyklý na lov velkých zvířat, jakým je buvol nebo africký slon.

Taurus Raging Bull má kaučukovou rukojeť s červeným pásem podél zadní strany, která zmírní ruku střelce a ztlumí zpětný ráz zbraně. Funkčně, bouřlivý býk má ručně ovládanou přední stranu závory válce. Přední závory válce jsou vyžadovány pro vysoce výkonné dvojité akční revolvery, jakým jsou Ruger Super Redhawk a Smith & Wesson model 500. Ručně ovládaná závora na Raging Bull je jednodušší ale vyžaduje obě dvě ruce na otevření válce.

Raging Bull má také kombinující systém jednorázové a dvojnásobné akce, často nazývaný tradičně dvojitá akce. Tyto vlastnosti platí téměř výlučně u poloautomatických pistolí. Funkce tohoto spouštěcího mechanismu spočívá v tom, že při jednorázové akci musí střelec vždy natáhnou kohoutek po každém výstřelů. Při dvojnásobné akce se kohoutek natahuje automaticky a střelec může střílet rychleji.

Typ: Revolvér

Místo původu: Brazílie

Váha: 2.20 kg

Délka 254 – 419 mm

Délka hlavně: 101 – 254 mm

Systém nabíjení: 5 nábojů - model zbraně: (. 45,. 454 a. 500), 6 nábojů - model zbraně: (. 41,. 44 a. 480), 7 nábojů - model zbraně: (. 223), 8 nábojů - model zbraně: (. 218,. 22 a. 30)

Nábojnice: 22 Hornet, 223 Remington, 30 Carbine, 41 Magnum, 44 Special, 454 Casull, 45 Colt, 480 Ruger, 500 Smith & Wesson Magnum, 500 Smith & Wesson Special

Snubnosed revolver

Hra: Hitman Blood Money - Snubnosed revolvéry, tedy revolvéry s malou hlavní se nacházejí v misi Death on the Mississippi. Vlastní ho všichni námořníci (v bílém tílku a modrých džínách. Na hlavě mají námořnickou čepici) pracující na kolesovém parníku Emily. Snubnosed revolvér používaný v této hře je hodně dobrý na krátkou vzdálenost, tedy tak tři až čtyři metry. Na větší vzdálenost pak slábne jeho dostřel a ve většině případech je zásah náhodný.

Skutečná zbraň

Snubnosed revolver je termín pro revolvér s hlavní dlouhou max. dva až tři palce (tedy pět až sedm centimetrů). Byl to populární druh střelné zbraně tajných policistů, kvůli jeho malým rozměrům a snadnému zacházení. Jeho popularita byla přechodně zastíněna s rozsáhlou dostupností kompaktních, velkokapacitních poloautomatických pistolí v osmdesátých létech a jejich postupné přijetí policií v 90-tých letech.

Dva vývoje těchto revolvérů obnovily jejich popularitu ve Spojených státech v půlce devadesátá léta. Nejprve, průchod zákona na právo držet střelnou zbraň v různých státech vytvořil nové trhy zbraní, vhodného kalibru pro osobní obranu. Zadruhé, průchod federálního zákona, soustředující se na útok zakázanou zbraní (AWB) limitoval dostupnost pistolí pro veřejnost s víc než 10 náboji, tak redukovat výhody pistolí s normální kapacitou zásobníku na 15 a víc nábojů.

Zvýšený požadavek na revolvery snubbie byl příčinou zavedením četných nových modelů od Smith & Wesson, Taurus a jiných. Zatímco některé revolvéry měly stavbu z tradičního uhlíku, nerezové oceli a lehké kategorie hliníkové slitiny, použivaných po celá desetiletí. Mnoho nových modelů je z poměrně lehké kovové slitiny, jako jsou titan či scandium.

Krátký přehled některých Snubnosed revolverů

Colt Detective speciál, Colt Cobra, Colt Agent

S&W Chief's Special, S&W Centennial, S&W Bodyguard

Taurus model: 85, 850, 605, 650

Ruger SP-101

Colt M1911

Hra: Hitman Blood Money - Tato legendární pistole se mihne hrou pouze ve dvou exemplářích. První hlavní padouch a vlastník Coltu M1911 je Mark Parchezzi III. v misi Amendment XXV. Tento kvér na vás použije na střeše Bíleho domu, kam ho zaženete do pasti, po jeho neúspěšném pumovém atentátu na prezidenta. Další Arcizloduch a majitel Coltu M1911 neni nikdo jiný než tajemný šéf na el. křesle. To vše v misi Requiem. Rovněž i tento padouch pujde tvrdě po vás až ucítí že je v nebezpečí. Colt M 1911 ve hře je přímo hlavní konkurent slavných duo pistolí SilverBaller 47ky. V otevřeném terénu je Colt M1911 v rukou zkušeného střelce přímo brutálně vražednou zbraní. Dokáže pekelně zatopit i 47ce.

Skutečná zbraň

Poloautomatická pistole “Colt” 1911 byla navržena v roce 1911 J.M.Browningem. V roce 1906 - 1907 americká armáda oznámila proces nahradit zastaralé revolvery za nové poloautomatické pistole. Armáda vyžadovala novou pistoli, která bude mít kalibr. 45 ACP, tak jak navrhl Browning pro své vlastní nábojnice a nový pistolový mechanismus. Nová zbraň započala svojí službu u americké kavalérií a US Navy (námořnictvo). Po zlepšené modifikaci v roce 1926 dostala pistole označení M1911A1, a byla přijata americkou armádou. Zlepšený model M1911 - M1911A1 se liší v širší mušce, delším úderníkem, kratší spoušťí, bezpečnostní pojistkou a v některých jiných nedostatečných detailech. Během druhé světové války bylo jen v USA vyrobeno několik miliónu modelu 1911A1. Colt 1911A1 byl hlavní standardní americkou armádní pistole do svého vyřazení v roce 1985. Teď se používá u Navy, protiteroristické skupině FBI a ve více než 50 zemí světa.

J.M.Browning vyvinul jeden z nejúspěšnějších pistolí, která není zastaralá dokonce ani po celém století. Protože Colt 1911 byl zapojen do téměř každého vojenského konfliktu, stal se opravdu legendárním. Jeho technický design byl tak úspěšný, že se dodnes vyrábí a je široce používán. “Colt” M1911A1 a spolu s ním i kompaktní modely “velitel” a “obránce” jsou jedni z nejpopulárnějších zbraní mezi poloautomatickými pistolemi v USA.

Pistole má efektivní dostřel do vzdálenosti 100 metrů. Dokonce po více než 90 let se střelecké vlastnosti Coltu 1911 dají srovnát s jinými moderními pistolemi. “Colt” patří k nejsilnější třídě pistolí s největšími průnikovými schopnostmi projektilu. Díky těmto schopnostem pravděpodobněji dokáže M1911 z krátkého dostřelu prostřelit standardní neprůstřelnou vestu nebo helmu. Jediné nevýhody jsou velké rozměry a nízkokapacitní zásobník oproti moderním pistolím. V současnosti je tendence produkovat pistole, které mají kapacitu zásobníku na 15 nebo 20 nábojů.

Colt M1911A1 je dokonalá bojová zbraň, proto se dělají různé jeho kopie a modifikace. Množství z nich se liší od originálu jen ve vnější obrubě, tvaru rukojeti nebo zaměrovače. Některé varianty mají jiný kalibr nebo “dvojitou-akci” mechanismu úderníku. Nově modifikovaná pistole pro civilní trh se nazývala “vládní model Colt 1911”. V roce 1929 byl “vládní” model představen pro nový kalibr . 38 ACP. Zároveň se zvětšila jeho kapacita zásobníku na 9 nábojů. Tento typ ráže . 38 se stále vyrábí pro jeho extrémní přesnost. Během let 1970 - 1983 “Colt” produkoval sérii modelů 70 “vládní” pistole, které se hodně podobaly originálu M1911A1. Od roku 1983 vytvořil “Colt” další sérii modelů 80 “vládní” pistole s lepšími střeleckými vlastnostmi.

Výše zmíněné modely “velitel” a “obránce” jsou také komereční verze originální pistole “Colt” M1911A1. Oba mají kompaktní rozměry velikosti se zkrácenými hlavněmi. Verze “velitel” je také dostupný v různých verzích. “Obránce” je dokonce více kompaktní verzí originální pistole M1911A1. Má kratší rukojeť pro zásobník o kapacitě 6 nábojů. 45 ACP.

Typ: Pistole

Místo původu: USA

Použití: Převážná část všech válek 20 století

Kalibr 11.43 mm

Nábojnice 11.43 x 23 mm (. 45 ACP)

 

Rozměry a váha

Celková hmotnost (se zásobníkem): 1 130 g

Celková hmotnost (bez zásobníku): 1 075 g

Celková délka: 219 mm

Délka hlavně: 127 mm

 

Charakteristika střelby

Ústová rychlost projektilu 253 m/s

Rychlost střelby: 20 - 30 výstřelů/min

Kapacita zásobníku: 7 nábojů

Efektivní dostřel: 100 m

Výhody: Přesná střelba, vysoká průraznost a spolehlivost

Mauser C96

Hra: Hitman Blood Money - Mauser C96 se nachází v druhé misi Curtains Down. Tato starožitná pistole je dárek od organizace pro 47ku. Pro usnadnění své praci ji má zaměnit za repliku, používanou hercem na scéně v pařížské opeře. Pistole Mauser se ani nedá odložit do boxu ICA, takže se s ní už nikde jinde nesetkáte.

Skutečná zbraň

Mauser C96, také známý jak Mauser Broomhandle je poloautomatická pistole původně vyvinutá a vyráběná v Německu, zbrojovkou Mauser od roku 1893 do roku 1937. Nejvíce práce na nové zbrani odvedli bratři Federleovi, kteří pracovali pro podnik Mauser. Finální model byl hotov v roce 1895 a patentován Paulem Mauserem. V roce 1896 byl Mauser C96 nabídnut Německé armádě ale neúspěšně. Proto se firma obrátila na civilní trh. Mauser byl obzvláště oblíbený u cestovatelů a lovců v oblastech, kde se nevyskytují velká zvířata nebo chyběla úplně. Tudíž neni potřeba použití pušky. Nelegální kopie této zbraně byly také vyráběny ve Španělsku a Číně v první polovině 20. století. Hlavní výrazné charakteristiky určující C96 jsou : hranatý zásobník před spouští, dlouhá hlaveň, dodatečně odjímatelná dřevěná pažba, která může fungovat jako pouzdro na pistoli. Díky výraznému vzhledu dostala zbraň přezdívku “Broomhandle” převzato z angličtiny (podle tvaru rukojeti). Nejrozeznatelnější rys C-96 je vyměnitelný krabicový zásobník. Brzy byly dělány modely s 20, 10 nebo 6 kapacitními zásobníky. Nakonec byl vybrán standartní obnažený zásobník pro 10 nábojů (lišta na které byly uchycené nábojnice). C-96 byl vybavený speciálním hledím, dosahující vzdálenost až 1000 metrů. Efektivní dostřel byl ale spíš 150 nebo 200 metrů. Mauser C96 s jeho rukojeti, dlouhou hlavní a projektily s vysokou rychlostí měl nadřazený rozsah a lepší proniknutí náboje než většina jiných standartních pistolí. 7.63x25mm nábojnice Mauser měly nejvyšší rychlost komerčně vyrobených nábojnic pro pistole. To platilo, do příchodu nábojnice . 357 magnum v roce 1935.

V polovině roku jeho uvedení na trh, nebyl C96 prodáván jen vládním jednotkám, ale také komerečně pro maloobchody civilistům a individuálním vojenským důstojníkům. Od roku 1897, Osmanská-Turecká vláda a jejich důstojníci koupili tisíce pistolí C96. Jeden z prvních hlavních kontraktů byla koupě 5,000 pistolí v roce 1899 Italským namořnictvem. Winston Churchill upřednosťnoval Mauser C96 a používal ho v bitvě Omdurman v Súdánu a během Druhé búrské války. Ve dvacátých létech koupilo sovětské Rusko velké množství krátkohlavňových C-96s (hlaveň 99 mm) ráže 7.63mm. Zbraň nesla označení “Bolo-Mauser” (bolševický Mauser). Jako vojenská pistole, Mauser C96 sloužil v různých koloniálních válkách, také v První světové válce, Španělské občanské válce, válce Chaco a Druhé světové válce.

Dovezené a domácí kopie C96 byly používány značně Čínou v první Sino-Japonské válce a Čínské občanské válce. Některé domácí čínské kopie dokonce zobrazovaly pořadová čísla originálních vyrobených pistolí Mauser C96. C96 byl používán indickými revolucionáři z hnutí za Indickou nezávislost. Mauser C96 byl také zbraní židovských ozbrojených stráží v Palestině.

Finální podobu dostal Mauser C-96 v roce 1912 označený NS - “Neue Sicherung”). V roce 1915, kvůli světové válce německá armáda koupila 150.000 C-96s, se standartní ráží 9x19mm Luger/Parabellum. Tyto zbraně byly označené velkou červenou číslicí “9” na obou stranách rukojeti. V roce 1931 a 1932 inženýři ze zbrojovky Mauser vyvinuli dvě nejnovější verze C-96 - modely 711 a 712. Hlavní rozdíl těchto modelů bylo přijetí vyměnitelných krabicových zásobníku pro 10 nebo 20 nábojů. Model 712 měl už dokonce selektor palby na levé straně těla. Tyto zbraně byly použity v omezených kvantitách německou armádou ve druhé světové válce.

Přes celosvětovou popularitu a slávu této pistole byla Čína jediným národem, která používala C96 jako primární volbu služební pistole pro armádu a policii. V součastnosti je Mauser Broomhandle populární pro sběratele; mnoho těchto zbraní se dostalo na civilní trh díky vývozu z Číny.

Mauser C-96 je jeden z nejvíce rozeznatelných poloautomatických pistolí v historii, také jeden z prvních praktických designů ve své třídě. Sice byl příliš těžký, objemný a pomalu se přebíjel. Nabídl ale velkou hranici zaměření a palebnou sílu, spolu s dobrou spolehlivostí.

Kalibr

Mauser C96 byl původně navržen pro nábojnice 7.63x25mm Mauser(. 30 Mauser). Rovněž také pro kalibr 9x19mm Lunger/Parabellum a pro mnohem silnější nábojnice 9x25mm Mauser. Verze kalibru .45 ACP. byl produkován Čínou v provincii Shansi. C96 byl také vyráběn na omezeném nebo experimentálním základě kalibrů 7.65x25mm Borchardt, 9mm Mauser, 7.65x22mm Parabellum, 8.15 mm Mauser a 9mm Larga (Bergmann).

Typ: Poloautomatická pistole

Místo původu: Německé Císařství

Váha: 1,150 g

Délka: 312 mm (140mm hlaveň)

Úsťová rychlost projektilu: 425 m/s

Varianty:

“plná velikost” C96 (standartní model);
“Bolo” (krátká hlaveň, malá rukojeť);
“Červený 9” (ráže 9mm);
M712 “Schnellfeuer” (plně automatický)

Glock 17

Hra: Hitman Blood Money - Glock ve hře je jako tradičně zase zaležitostí policie a ochraných jednotek. To znamená že Glock 17 nosí u sebe každý policista nebo bodyguard. Nepatří zrovna mezi nejlepší zbraně ale díky veliké kapacitě zasobníku vydrží v akci déle než ostatní pistole. Verzi s tlumičem používá Angelina Masonová v misi The Murder of Crows.


Skutečná zbraň

Glock 17 je poloautomatická zbraň nové konstrukce vyvinutá Rakouskou zbrojovkou Glock. Na začátku osmdesátých let zkonstruoval a představil Glock inženýr Gaston Glock. Nová zbraň měla hned své využití ve službách rakouské armády. V roce 1988, byl Glock přijat švédskou armádou pod označením Pistol 88. Glock 17 je také používán norskou policií a armádou. Jako všechny pistole Glock, tak i Glock 17 je znám svojí výjimečnou spolehlivostí a výdrží. Glock 17 má hlaveň uzamčenou systémem na principu Petter/Browning. Profil hlavně je pravotočivý. Ačkoliv používá obvyklý způsob uzamčení s vykývnutím hlavně, má originální bicí a spoušťový mechanismus s částečně předepnutým úderníkem a trojnásobným vnitřním jištěním. K výstřelu může dojít až poúplném dotažení spouště, kdy se nejprve uvolní pojistka spouště, potom pojistka úderníku, úderník se zcela napne a teprve poté uvolní. Rám je vyroben ze speciálního plastu z tvrzeného polymeru, který je o 86 procent lehčí než rám ocelový. Při příchodu na trh Glocku zavládlo zděšení, když bylo odhaleno že má rám z polymeru. Založeno na předčasných zprávách si někteří lidé mysleli, že celá zbraň je plastová nebo z keramiky a proto neni zjistitelná detektorem kovů. Ve skutečnosti, závěr, hlaveň a mnoho jiných vnitřních součástí, zahrnovalo asi 80 % hmoty zbraně, je vyrobeno z kovu. Závěr a hlaveň jsou z materiálu QPQ Tenifer, který je několikrát trvanlivější vůči korozi než je ocel. Tenifer se také svojí tvrdostí dá přirovnat k vlastnostem diamantu. Glock vydal ke svému 20. výroční v roce 2006 specialitě model Glocku G17. Na závěru je vyryt podpis zakladatele firmy, Gastona Glocka, hned nad číslem této speciální serie “XXXX 2006”.

Glock 17 se záhy stal velmi populárním, díky jeho jednoduché manipulaci, vysoké trvanlivosti, a nízké ceně. Také je velmi spolehlivý v extrémních podmínkách jako je poušť, džungle nebo arktické oblasti. Glock snese teplotní rozmezí od mínus 40 stupňů do plus 200 stupňů Celsia. Glock 17 je široce využíván ve složkách pro vymáhání práva. Rovněž je velmi populární v armádě, ve sportu a jako pistole pro sebeobranu. Víc než 50 zemí používá Glock 17 jako standartní vladní pistoli.

Typ: poloautomatická zbraň

Místo původu. Rakousko

Délka: 186mm (délka hlavně 114mm)

Výška: 138mm

Šířka: 30mm

Váha bez zásobníku: 625g + váha plného zásobníku 280g

Kapacita zásobníku: 10, 17, 19 nábojů

Počáteční úsťová rychlost: 360 m/s

Kalibr 9x19mm Parabellum

 Desert Eagle

Hra: Hitman Blood Money - S Pouštním orlem se setkáte převážně ve většině misí. Tuto pistoli používájí na svojí ochranu významní lidi, např. Raymont Kulinsky nebo Daniel Morris.

Skutečná zbraň - je představena v rubrice: Hitman Contracts zbraně - Pistole

06.10.2016 03:04:30
emiel

Líbí se Vám vzhled těchto stránek?

Rozhodně Ano (14 | 67%)
Možná ano (2 | 9%)
Nevim (0 | 0%)
Asi ne (1 | 5%)
Rozhodně ne (4 | 19%)

Jaký díl série Hitman je podle vás nejlepší?

Hitman Codename 47 (2 | 22%)
Hitman Contracts (1 | 11%)
Hitman Blood Money (1 | 11%)
Hitman Absolution (5 | 56%)
Americká občanská válka - Gettysburg 1863

Americká občanská válka - Gettysburg 1863

Americká občanská válka - Gettysburg 1863


http://emiel1.blog.cz


 

Pistole

Pistole

Provětrávač lebečních dutin
Vše najdete tady
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one