Hitman Codename 47 - návod 1. část

Hitman Codename 47


Úplně první díl serie Hitman. Hra vyšla 25. prosince 2000 od společnosti Eidos. Tedy se již na ni podepsal zub času a to formou ne zrovna špičkové grafiky. Stačí se podívat na hranatou hlavu 47, jako by si ji holil motorovou pilou. Jinak hratelnost je na dobré urovni a ani skvělá hudba Jespera Kyda nezestárla. Byl jsem také mile překvapen rozmanitostí prostředí jednotlivých misí a propracováním krajiny nebo interiérů domů. Obzvlášť do detailu je vypilovaný Hong Kongský dům Lee Honga, hotel Galard či džungle. Jediný co mi asi dalo zabrat a co mě nejvíc vadilo: že bylo potřeba vždycky otevřít inventář a vybrat odpovídající zbraň. V krizovce, kdy po vás jde půl ozbrojené armády drogového krále, je opravdu horor měnit zbraně a to i když jsem v nastavení ovládání inventáře dal kolečko na myši. Na zavěr: ten kdo začal hrát Hitmana od konce jako já, tedy od Blood Money, přes Contracts a Silent Assassin, zdřejmě Hitman Codename 47 moc nenatchne. Navíc s převážnou většinou misí z Codename 47, jste měli možnost se setkat už v Hitman Contracts.

1. mise - Training


Úkol: Uteč z laboratoře

 
Nově zrozený klon s identifikačním číslem 47 se pomalu probírá připoután na nemocniční lůžko. Tím celá hra začíná, 47 je v klonovací laboratoři v Rumunsku, maskovaná jako klinika pro duševně choré a hlas mluvící k němu je doktor Ortmeier. Hned jak Hitman vyskočí z postele, bude se muset naučit pohybovat. Mě osobně vyhovovalo nastavení kláves z Hitmana Blood Money, proto jsem celé nastavení překopal. Když jste se už naučili pohybovat se 47kou, projděte otevřenými dveřmi do další místnosti. Tam se převlečte do obleku. Ten je na lavici. Dostaňte se přes chodbu do další místnosti. V té se naučíte jak přeskakovat nízké překážky a s jednoho balkonu na druhý, lézt po žebříku atd. Pak vás tajemný hlas pošle k výtahu. Pro mě poprvé hodně problematické. Když chcete sjet výtahem do druhého patra suterénu, musíte nejdřív zamířit myší na panel s tlačítky výtahu a když se objevý znak pro vykonání akce, tak kliknou levým myšítkem. Otevře se seznam úkonů. Pokuď jdou provést jsou zobrazené zeleně, pokud šedě tak bud nemáte dostatečné podklady pro vykonání akce a nebo stojíte moc daleko a 47ka nemůže provést požadovanou věc. Takto pak později budete pokládat bomby, šacovat mrtvoly nebo se převlékat. Když se vám podaří zprovoznit výtah a ocitnete se v druhém patře suterénu, konečně přikročíte k manuálním dovednostem. V první místnosti seberte ze stolu škrtící strunu a nože. Obojí máte možnost vyzkoušet na figuríně. V další místnosti se dostanete ke střelným zbraním, tedy zatim k pistolím. Bereta a Deser Eagle. I ty máte možnost si vyzkoušet na střelnici. Vlevo od střeleckého okénka máte tabuly, kde se vám počítají zásahy. Na druhé straně si pak prostřílený terč můžete přivolat stejně jako výtah. Dále se pak dostanete do simulátoru bojových podmínek a dostanete k dispozici samopali MP5 a Uzi. Poté se jděte předvést, jak dokážete obstát v polních podmínkách. Červení jsou padouchové a modří hodní civilisti. Na konci u dveří do další místnosti se dozvíte vaše skore. Pak je tu střelnice na opravdu silné zbraně jako: akáčko, M16, Spas12, pumpovací brokovnice a sniperka. Než zase pujdete k výtahu, nejdřív si je všechny vyzkoušejte. To co jste se doposuď naučili, můžete zůročit v prvním patře suterénu, které hlidají dozorci. Prvního hlídače co chodí neustále v kruhu prostě odstřelte jednou dobře mířenou střelou do hlavy. Neriskujte, protože všichni dozorci mají paralizéry a pokud vás dostanou, hodí vás zpět do cely. Potom musíte prodělat celý výcvik od začátku. Až bude první dozorce po smrti, oblečte si jeho erární uniformu a nechte si otevřít od dalšího hlídače zamčené dveře. Poté stačí projít ještě jednimi a máte misi hotovou. V malém videu se následně 47ka vytratí z léčebny. Toto byl zatim jen úvod nebo-li cvičná mise.

 
Dál už pojede 47 naostro. Mise je hodnocena. Za čistou a spolehlivou práci dostanete také odpovídající finanční odměnu. V opačném případě, kdy naděláte hodně mrtvol a všude je pak velké množství krve, bude Agentura nucena na místo povolat uklízecí tým. Ten pak nepořádek po vás uklidí a samozdřejmě to neudělají zadarmo. Peněžní obnos vám bude poté odečten z vašeho účtu. Před každou misí vám najede krátké video a pak tabulka s úkolem. Tam se dozvíte jaká je odměna, zpráva o cíli, po případě krátké špionážní video. Pomocí Enteru v této tabulce se také dostanete k mapě a k té nejdůležitější věci. Obchod zbraní a vybavení. Když teda máte proštudované úkoly a nakoupené vybavení, můžete se rovnou vrhnou do práce.


2. mise - Kowloon Traids In Gang War

Úkol: Zlikviduj prostředníka Rudých draků
           Uteč z místa schůzky

Odměna: $13 000

Vybavení:
Nůž Oyabun: $65
Škrtící struna: $110
AMT 1911 HardBaller: $550
Blaser Jagdwaffen R93: $1550
Kompas: $80
Dalekohled: $750

 
Hned první ostrá mise se odehrává v Hong Kongu. Vašim úkolem je zabít vyjednavače Červeného draka při schůzce s vyjednavačem Modrého lotosu v tradičním čínském čajovém altánu. Vyjednavač modrého lotusu musí bezpodmínečně přežit a dostat se bezpečně z místa atentátu. Klient zadávající zakázku si přeje válku čínských triád.
Vašim erárním vybavením je ostřelovací puška složená v kufru. Hned jak se ocitnete před černým unikovým autem, proběhněte protější uličkou mezi domy na další hlavní ulici. Je to ta postraní ulička vlevo od vás. Altán oběhněte po jeho levé straně, až se dostanete k jedné ze stavebních zdviží. Vyjeďte na střechu a počkejte až přijedou obě limuzíny. Mezitim si vybalte sniperku. Mějte na paměti, že máte jen jeden zásah. Když se netrefíte, pokusí se vyjednavač Červeného draka utéct a nad hlavou vám začne kroužit vrtulník s čínskými bodyguardy. Ty vás budou chtít zabít. Jakmile se oba vyjednavači setkají, zamiřte a zabijte váš cíl. Optika se dává automaticky při kliknutí na levé myšítko a kolečkem myši se zoomuje. Nezapomeňte, že když máte zapnutou optiku, nemůžete se pohybovat. Když je cíl mrtvý, schovejte sniperku do kufru a rychle běžte do výtahu. Přiletí totiž již výše zmíněný vrtulník. Sjeďte dolu a mezi domy se co nejrychleji dostaňte ke svému autu. Na mapě označené jako modrý kruh. Vy jste zelený kruh. Tím je mise u konce a vy dostanete smluvenou odměnu.

 3. mise - Ambush at The Wang Fou Restaurant

Úkol: Zabij kurýra Modrých lotosů
           Zabij všechny členy Modrých lotosů
           Dostaň se z místa schůzky

Odměna: $12 000

Vybavení:
Nůž Oyabun: $65
Škrtící struna: $110
AMT 1911 HardBaller: $550
Desert Eagle Mark XIX: $1200
Beretta 92. s tlumičem: $775
Autobomba + detonátor: $3000
Kevlarová vesta: $900
Kompas: $80
Dalekohled: $750

 Pro změnu teď dostal 47ka zase za úkol zlikvidovat vyjednavače Modrého lotusu a jeho bodyguardy. Šéf gangu Modrého lotusu vyslal vyjednavače s omluvou a chce tak s Lee Hongem uzavřít mír. To samozřejmě nemůže náš klient připustit. Válka prostě musí být. Zde si nakupte nějaké težší zbraně a munici. Bude to potřeba.
Znova se ocitáte před unikovým autem. Jděte do uličky, která je naproti vám a za levým rohem zahněte. Na místě je otevřený kanál. Tam počkejte na příjezd limuzíny vyjednavače Modrého lotusu. On a jeho gorily pujdou do Hongova domu a řidič si zase odskočí na malou potřebu. Ano hádáte správně. Přesně na to místo kde stojí 47ka. Počkejte až přejde civilista a zezadu uškrťte řidiče. Vezměte si jeho pistoli a oblek. Tělo hoďte do kanálu. Potom se klidně vraťte k limuzíně. Na straně řidiče vyndejte bombu a dejte ji do auta. Rychle se schovejte a připravte si detonátor. Až bude posádka v autě kompletní, pošlete je všechny do pekla. Schovejte detonátor a běžte se převléknout do hitmanovského obleku. Vraťte se k vašemu autu. Kousek od něj stojí tři strážci Modrého lotusu. Ty pozabíjejte. Poté se stačí dostat k unikovému vozu a je hotovo. Zde také v jedné slepé uličce je pohozena sniperská puška a nějaké náboje. Teď to bylo už trochu drsnější ale pořád se 47ka jen zahřívá. To horší teprve přijde.

 4. mise - The Massacre at Cheung Chau Fish Restaurant

Úkol: Zabij prostředníka Rudých draků

         Schovej tělo prostředníka Rudých draků
         Zabij šéfa policie
         Umísti amulet Rudých draků v restauraci
         Uteč z místa setkání

Odměna: $15 000

Vybavení:
Nůž Oyabun: $65
Škrtící struna: $110
AMT 1911 HardBaller: $550
Beretta 92. s tlumičem: $775
Israeli Military Industries UZI: $900
Mossberg Persuader brokovnice: $285
Kevlarová vesta: $900
Kompas: $80
Dalekohled: $750

 Válka Hong Kongských triád pokračuje. Bohužel pro našeho klienta se do hry vložil sám náčelník Hong Kongské policie. Ne ani tak pro nějaké morální postoje, jak spíš proto že díky válce přichází o značný zisk na úplatcích. Nechal smluvit schůzku vyjednavače Červeného draka a Modrého lotusu v rybí restauraci. Sám pak vystupuje jako prostředník pro vyjednávání a znova nastolení míru. Bude potřeba náčelníka policie odstranit a svést to na vyjednavače Červeného draka.

 Od auta vyběhněte na pravou stranu až budete u restaurace. Vejděte dovnitř a požádejte barmana o klíč na toaletu. Barman vám ho mile nabídne. Vy si ho vezměte. Jděte ven a vydejte se na pravou stranu od vchodu do rybí restaurace. Na konci ulice se nasměrujte zase na pravou stranu. Až doběhnete také na její konec. V této ulici je na levé straně otevřený kanál. Tam pak odklidíte mrtvolu vyjednavače Červeného draka. Na konci ulice vyčkejte na příchod Červeného draka. Na rohu ulice vám budou překážet hlídkující policista a civilista. Zatim nic nedělejte a sledujte vyjednavače. Až bude vzduch čistý a podle situace, vyndejte strunu a ušrťte ho nebo zabijte pistolí s tlumičem. Prošacujte tělo. Nezapomeňte hlavně na amulet. Převlékněte se do kimona. Tělo odtáhněte do výše popsaného kanálu. Nyní se vraťte zpět k restauraci ale nechoďte dovnitř předním vchodem. Postranní uličkou se dostanete za dům, kde je pootevřené okno na záchod. Nelezte do okna, dokuď se blízko vás procházejí policejní stráže. Až bude vzduch čistý, dostaňte se na WC. Vyndejte kvér s tlumičem a otevřete dveře. Naproti bude sedět náčelník policie. Střelte ho do hlavy. Vyjednavač modrého lotusu i barman utečou z místnosti a vy pohoďte blízko těla amulet. Pak se přes záchod dostaňte zpět na ulici a vraťte se ke svému autu. Mise je kompletní.

 

 

 

06.10.2016 01:11:04
emiel

Líbí se Vám vzhled těchto stránek?

Rozhodně Ano (14 | 67%)
Možná ano (2 | 9%)
Nevim (0 | 0%)
Asi ne (1 | 5%)
Rozhodně ne (4 | 19%)

Jaký díl série Hitman je podle vás nejlepší?

Hitman Codename 47 (2 | 22%)
Hitman Contracts (1 | 11%)
Hitman Blood Money (1 | 11%)
Hitman Absolution (5 | 56%)
Americká občanská válka - Gettysburg 1863

Americká občanská válka - Gettysburg 1863

Americká občanská válka - Gettysburg 1863


http://emiel1.blog.cz


 

Pistole

Pistole

Provětrávač lebečních dutin
Vše najdete tady
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one