Brokovnice

Hra: Hitman Contracts - najdete ji pouze v jediné misi a to Beldingford Manor, kde ji mají šlechtici přichystanou na lov.

Skutečná zbraň

Brokovnice je lovecká, sportovní, vojenská nebo policejní ruční palná zbraň střílející převážně hromadnou brokovou nebo jednotnou střelu (S-ball), čehož využívají ozbrojené složky. Má jednu nebo více hlavní s hladkým vývrtem. Bývá zpravidla dvouhlavňová (na dva náboje), s hlavněmi nad sebou (kozlice), nebo s hlavněmi vedle sebe (dvojka). První zmiňovaná je využívaná především při sportovní střelbě, přičemž na lov drobné zvěře se používají obě. Další, jednohlavňové, můžou být jednoranné (jednušky), méně časté pak samonabíjecí (opakovací – pumpy), nebo plně automatické. Samonabíjecí a automatické brokovnice mohou mít v zásobník 3-8 nábojů. Brokovnice má zvláštní způsob označování ráže. Kalibr neoznačuje průměr hlavně, ale počet olověných kulí stejného průměru vyrobených z jedné anglické libry olova (0,453 kg), které projdou vývrtem hlavně.

Lupara

Hra: Hitman Contracts - používají ji hlavně motorkáři a starý Lord Beldigford na svojí ochranu.

Skutečná zbraň

Lupara je obvykle dvouranná brokovnice, u níž byla odstraněna část pažby a velké části hlavně. Takto zhotovená zbraň pochází ze Sicílie, kde byla používána místní mafií k zastrašení. Taktéž sloužila na ochranu místních vesničanů. Lupary se vyráběly z normálních loveckých brokovnic. Mají velice krátký dostřel. Účinná je maximálně do 5-6 metrů. Tento typ zbraně se hlavně používal u mafiánských rodin. Zvláště pokud šlo o krevní mstu nebo-li Vendetu a nebo o odstranění zrádných členů vlastní rodiny tzv. Omertu.

Spas-12

Hra: Hitman Contracts - Tuto brokovnici používají hlavně všechny jednotky SWAT. Spas-12 je pekelně rychlý a zabije na první ránu i příslušníka jednotek SWAT v neprůstřelné vestě.

Skutečná zbraň

Spas-12 je brokovnice vyráběla Italskou společností Franchi S.p.A. Spas-12 byl navrhnut během sedmdesátých let jako poloautomatická brokovnice pro armádu nebo policii a její výroba začala v říjnu roku 1979. Funkce Spas-12 může pracovat ve dvou nastaveních. První je poloautomatický - kdy se zbraň sama nabije bez další námahy střelce. V tomto režimu může zbraň vystřeli 4 náboje za sekundu. Druhé nastavení je akce pumpa - zbraň se musí po každém výstřelu ručně nabít. Tento režim je vyžadován k spolehlivému vypalování nízkotlaké munice, jakou je slzný plyn nebo nesmrtící projektily. Některé verze Spas-12 mají jen zásobník na 5 nábojů, místo obvyklých 8 nábojů. Hranice dostřelu je 40 metrů. Spas-12 má rozkládací pažbu, takže se minimalizuje prostor při přepravě. Dále je možnost přidání doplňků jako taktická baterka a laserový zaměřovač. V USA je prodej Spas-12 omezený a v Kanadě plně zakázán.

Typ: Brokovnice

Místo původu: Itálie

Používá se: Irsko, Itálie, Taiwan, Thajsko

Výrobce: Franchi S.p.A. 1979–2000

Váha 4.4 kg

Délka 1041 mm

 

Steyr AUG

Hra: Hitman Contracts - Nejvíc se vyskytuje v první misi Asylum Aftermath u zásahovky rumunské policie a pak Rendezvous in Rotterdam, ve skladu v suterénu. Hodně přesná zbraň, která nadělá velké škody v řadách nepřátel.

Skutečná zbraň

AUG je Rakouská útočná puška ráže 5,56 mm, navržena začátkem sedmdesátých létech společností Steyr Mannlicher GmbH a Co KG (předtím Steyr-Daimler-Puch) AUG (Armee univerzálie Gewehr - “univerzální armádní puška”) byla předána rakouské armádě jako StG 77 (Sturmgewehr 77) v roce 1977, kdy nahradila stárnoucí automatickou pušku StG 58. Od roku 1978, je StG 77 standardní zbraň rakouského Bundesheeru a různých jednotek policie. StG 77 by také zakoupen ozbrojenými sílami Argentiny, Austrálie (přijatý do služby v roce 1985 a vyráběn Australskými obrannými průmysly v Lithgow), nadále Novým Zélandem, Bolivií, Ecuadorem (od roku 1988), Irskem, Lucemburskem, Saúdskou Arábií, Tunisem (převzatý v roce 1978) a Pákistánem (od roku 1988). AUG je modulární puška , která má vysokou úroveň syntetických a pokročilých slitinových komponentů (polyamide 66). AUG má dvoufázovou spoušť (stisknutí spouště do prostřední polohy, zbraň střílí jednotlivě, stisknutím spouště nadoraz, střílí automaticky dávky) a bezpečnostní mechanismus (tlačítko umístěné bezprostředně nad rukojetí). Rychlost střelby je 680 - 850 výstřelů za minutu. Puška se nabíjí dvojitým zásobníkem (vylisovaný z vysoce pevného polymeru) o kapacitě 30 nábojů a prázdnou hmotností 130 g. Na lehký samopal verze AUG může být použit i prodloužený 42 kapacitní zásobník. AUG také obsahuje 1.5x teleskopický zaměřovač od Swarovski Optik.

Typ: Útočná puška

Místo původu: Rakousko

Navržený roku 1977 a v provozu od roku 1978

Použitý ve válce: ve Východním Timoru, Afghánistánu, Iráku

Návrhář: Horst Wesp, Karl Wagner, Karl Möser

Váha 3.6 kg (standardní puška)

Nábojnice 5,56x 45mm NATO a 9x19 mm Parabellum

Ústová rychlost projektilu 940 m/s

Dostřel: 300m

Ruger MP9

Hra: Hitman Contracts - Se zbraní Ruger MP9 se setkáte v The Meat King's Party, kde ji vlastní většina Sturrockových bodyguardů. Ve hře má dobrou výdrž na boj z blízka ale na dálku je už k ničemu.

Skutečná zbraň

Ruger MP9 je 9mm samopal, představený firmou Sturm, Ruger v roce 1995. Vyvinula ho společnost Uziel Gal na začátku osmdesátých let. Samopal MP9 byl navržený jako kompaktní zbraň pro síly vymáhájící právo. V roce 1995, byl MP9 předán policii a armádě Spojených státu. Zbraň má tři pozice bezpečné střelby: “bezpečný”, “poloautomatický” a “plně automatický”. Rychlost palby je 550 - 600 výstřelů za minutu, dostřel 50 - 100 metrů a zásobník s kapacitou 32 nábojů. MP9 je někdy nazýván vylepšený Uzi.

Typ: Samopal

Místo původu: USA

Výroba: navržen v roce 1995

Váha 1.83 kg

Délka 37.6 cm

Nábojnice 9x19 mm Parabellum

Heckler a Koch MP5

Hra: Hitman Contracts - MP5 se objevý pouze v poslední misi Hunter and Hunted a mají ho u sebe jen zasahující příslušníci SWAT. Myslim že je škoda že se ve hře ukaže jen příležitostně v poslední misi, protože je to hodně dobrá zbraň.

Skutečná zbraň

MP5 je 9mm samopal německého designu, vyvinutých v 60-tých letech skupinou inženýrů Západního Německa, výrobcem zbraní Heckler a Koch GmbH (H a K) Oberndorf Neckar. Společnost, motivována úspěchem automatické pušky G3, vyvinula sérii lehkých zbraní sestávenou ze čtyř druhů střelných zbraní (všechny založené na obyčejném desigu G3, nákresů a řídícím pravidle). První typ používal nabojnice 7,62x51mm NATO, druhý – 7,62x39mm M43, třetí – přechodný kalibr 5,56x45mm NATO a čtvrtý typ – náboje do pistole 9x19mm Parabellum. MP5 (Maschinenpistole 5) byl vytvořen během čtvrté skupiny střelných zbraní, zpočátku známý jako HK54. Práce na MP5 začala v roce 1964 a o dva roky později byla dodána Německé federální policii, pohraniční stráží a armádním zvláštním silám. V současné době je MP5 používán ozbrojenými sílami a jednotkami vymáhájící právo ve 40 různých států světa. Samopal MP5 je vyráběný pod licencí v několika zemích včetně: Řecka (Helénský zbrojní průmysl), Írán (Obraná organizace brůmyslů), Mexiko (SEDENA), Pakistán (Pákistánské arzenálové továrny), Súdan (vojenská průmyslová Korporace), Turecko (MKEK) a Spojené království (zpočátku u Královského arzenálu, později odkloněný k Hecklerovi a Koch Velká Británie). MP5 zůstává jedním nejvíce aktuálních a rozšířených samopalů s četnými variantami.

MP5 je vybavený trojím palebným selektorem, který je také manuální bezpečnostní přepínač (páka selektoru v postavení v bílém “S” nebo-li Sicher – znamená bezpečná zbraň, “E” nebo-li Einzelfeuer v červené – jednotlivý výstřel, “F”, Feuerstoß v červené části – nepřetržité výstřely). Symboly SEF jsou na obou stranách zbraně. Páka selektoru je pouze na levé straně. První modely MP5 používaly dvojitý rovný zásobník, od roku 1977 nepatrně zakřivený, ocelové zásobníky jsou používány s kapacitou 15 nábojů (váha prázdného zásobníku 0.12 kg) nebo 30 nábojů (prázdný 0.17 kg). Začátkem sedmdesátých let Heckler a Koch představili konverzní výstroj pro MP5, která umožní používat sportovní munici 22 LR. Tato sestava se skláda z hlavně, skupiny šroubu a dvou 20 kapacitních zásobníků. Takto sestavená modifikace dokáže vypálit až 650 nábojů za minutu.

Typ: Samopal

Místo původu: Západní Německo

Návrhář Tilo Möller, Manfred Guhring, Georg Seidl, Helmut Baureuter

Navržení 1964–1966

Výrobce Heckler Koch

Váha 2.54 kg

Délka 680 mm

Nábojnice 9x19mm Parabellum

Efektivní dostřel 100 m, s optikou 150 m

UZI

Hra: Hitman Contracts - UZI se vyskytuje jen ve všech misích v číně a vlastní ho jak příslušníci Červeného draka, tak i bodyguardi Modrého lotusu. S touto zbraní se střílí na dálku hodně špatně, protože při rychlejší kadenci se zvedá nahoru. Na blízko v uzavřeném prostoru je ale neocenitelná zbraň, navíc ve hře je i verze s tlumičem.

Skutečná zbraň

Uzi (Hebrejsky: עוזי) je menší samopal. Menší varianty jsou už považovány za strojní pistole. První Uzi byly navržený majorem Uziel Galem (v té době kapitán) z Izraelských obraných sil (IDF) koncem čtyřicátých let. Prototyp byl dokončený v roce 1950 a do služby zařazen v roce 1954. Uzi byl vyrobený Izraelským vojenským průmyslem, FN Herstal, Norinco, Lyttletonské strojírny a jinými výrobci. Zbraň je postavena z klasického plechu, tím jsou náklady na výrobu minimalizovány. Uzi se dá snadno rozebrat a provést opravu nebo údržbu.

Uzi byl kritizovám pro svůj desing otevřeného nabíjecího šroubu. kdy se při střelbě v polních podmínkách do zbraně dostávají nečistoty, navíc překáží střelci při míření. Jedinou výhodou je, že otevřený desing nabíjecího šroubu chladí konec hlavně při nepřetržité střelbě.

Uzi byl používán jako osobní zbraň vojáků, důstojníků, řidičů, dělostřeleckých skupin a elitních útočních pěchotních sil. Křest ohněm prošla tato zbraň v roce 1967 v šestidenní válce. Převážná část Uzi byla vyřazená ze služby v IDF v 80 letech a jeho definitivní konec nastal v prosinci 2003. Uzi se ukázal jako obzvlášt užitečná zbraň pro mechanizovaná vojska. Nicméně jeho omezené rozmezí a přesnost v automatickém režimu (přibližně 50m) mohla být znepokojující, když nepřítel disponoval přesnějšími lehčími zbraněmi.

Typ: Samopal

Místo původu: Izrael

Nasazen: v šestidenní válce, Yom Kippur, občanská válka na Sri Lance, portugalská koloniální válka, jihoafrická válka, protipartizánská operace v Kolumbii a na Filipínách

Váha: 3,5 kg

Délka: 650 mm

Nábojnice 9x19mm Parabellum

Ústová rychlost projektilu 400 m/s

Munice: 10 (22 a 41 AE), 16 (45 ACP) 20, 32, 40, 50 kapacitní zásobník

AK-74

Hra: Hitman Contracts - Akáčko použivají ve hře jen zločinci. Velmi výkonná zbraň na blízko i dálku. Navíc má velký zásobník, takže pokud ji 47ka dostane do ruky, je prakticky neporazitelný.

Skutečná zbraň

AK-74 je úročná puška ráže 5,45 mm vyvínutá začátkem sedmdesátých let v Sovětském Svazu, Michailem Kalashnikovem. Prototyp byl představen v roce 1974 a hned byl zařazen k prvním sovětským sílám zabývající se konfliktem v Afghánistánu. Zkratka AK-74 znamená Avtomat Kalashnikova model 1974 (Rus: Автомат Калашникова образца 1974 года nebo “automatická puška Kalashnikov model 1974”). Nyní zbraň použivá většina zemí bývalého Sovětského svazu. Další licencované verze byly produkovány v Bulharsku, Číně, Polsku, Rumunsku a bývalém Východním Německu (NDR).

Útočná puška AK-74 má narozdíl od strarší verze několik pozoruhodných designových zlepšení. Tyto modifikace byly primární výsledek adaptovat zbraně k přechodnému kalibru 5,45x39mm nábojnice. Výsledkem je více přesná zbraň než AKM. Puška AK-74 dostala novou posílenou chromovou hlaveň se čtyřmi pravotočivými rýhami. Ústová rychlost projektilu je 900m/s. Pažba a ostatní ochranné vybavení pro ruce byli zpočátku ze dřeva, poté laminované, toto se později změnilo na syntetický materiál a poslední je černý polymer. Doplňky pro útočnou pušku zahrnují 6H4- bajonet, tři náhradní zásobníky, servisní výstroj. Bajonet se instaluje tak, že ústím hlavně se prostrčí prstenec bajonetu a zajistí se pojistkou, škubnutím pod základnou mušky. AK-47 používá munici 5,45x39mm M74, která obsahuje pancéřovaní s ocelovým jádrem 7N6 patronu. Munice byla vyvinuta skupinou návrhářů pod vedením konstruktéra Sabelnikova.

Typ: Útočná puška

Místo původu: Sovětský svaz

Použití: Sovětský svaz, země bývalé Varšavské smlouvy, ve válce v Afghánistánu a v různých konfliktech v Asii a Středním východě.

Výrobce: Izmash, navržen a produkován v roce 1974

Váha 3.03 kg

Délka 943 mm

Munice: 30 nebo 45 oddělitelný kapacitní zásobník, 650 výstřelů za minutu.

M4

Hra: Hitman Contracts - Tato slavná americká útočná puška se vyskytuje jen v jedné misi Deadly Cargo, kde ji mají u sebe při přepadení lodě příslušníci SWAT.

Skutečná zbraň

Útočná puška M4 je potomek dřívější verze karabiny M16, která byla založena na originále AR-15 vyrobené v ArmaLite. M4 je kratší a lehčí verze útočné pušky M16A2 a dosahující 80 % schodnosti částí s M16A2. M4 má výběrové stupně střelby, včetně poloautomatické a jednotlivé tři výstřeli za sebou (jako M16A2), zatímco M4A1 je už plně automatická. M4 používá munici NATO 5,56x45mm. Zásobník STANAG na 30 nábojů a rychlost střelby 700 - 950 výstřelů za minutu. Ústová rychlost projektilu je 884 m/s Útočná puška M4 je šikovnější a příhodnější pro boj, než normálně dlouhé samopaly. Karabinu používají pěchotní vojska (posádky vozidla, úředníci a štábní důstojníci), také je ideální do uzavřených prostor a na zvláštní operace, proto je přednostní zbraní u americké armády, zvláštních jednotek a námořní pěchoty. Kritika pro M4 je, že díky kratší hlavni a tedy kratšímu plynovému systému se zbraň při intenzivní střelbě rychle přehřeje. Doplňky jsou: teleskopický zaměřovače, laserové zaměřovač, granátomet (M203 nebo M320).

Typ: Útočná puška

Místo původu: USA

Ve službě: od roku 1994, používána USA ve válce v Afghánistánu a Iráku, Austrálie, Malajsie,

Výrobce: Colt

Váha: 3,1 kg

Délka: 838 mm

M60

Hra: Hitman Contracts - Ve hře se objevý pouze v misi Lee Hong Assassination. Lee Hong má tento kulomet schovaný ve skladu v suterénu. M60 nemá ve hře praktický žádného konkurenta.

Skutečná zbraň

M60 (formálně kulomet Spojených států, kalibr 7.62 mm, M60) je americký všestraně účelový kulomet s náboji 7,62x51mm NATO, vkládající se do zbraně jako nábový pás. Představený v roce 1957 a až do nedávné doby byl používán u každé jednotky U.S.Army. Jeho výroba a pokračující aktualizace pro vojenský a komerční nákup pokračuje do 21. století, ačkoli byl nahrazen v U.S. Army ostatními kulomety, jako např. M240. M60C byl přijat k použití do letadel a M60D odlišující se od základního modelu tím, že měl různý pozorující systém a chybějící pažbou, byl typický u helikoptér a na věžích tanků. Efektivní dostřel M60 je až 1,100 metrů, když střílí na cíl upevněný na stojanu (trojnožka M112) a až 800 metrů když střílí na cílovou oblast s použítím základní dvojnožky upevněné na zbrani. Sbory Namořní pěchoty o sobě navíc tvrdí, že se zkušeným a dostatečně zručným střelcem, lze efektivně z M60 střílet na cíl až 1,500 metrům. Osádku kulometu nebo-li kulometné družstvo tvoří tři vojáci: střelec, pomocný střelec a podavač munice. Základní muniční kapacita nesena osádkou je 600 až 900 nábojů v pásech a teoreticky dovolí přibližně dvě minuty nepřetržité palby, při maximální rychlosti střelby 550 výstřelů za minutu. Ústová rychlost projektilu: 853 m/s.

Typ: Obecná účelová strojní puška

Místo původu: USA, vyroben v roce 1957

Použitý ve válkách: Vietnam, Kambodžská občanská válka, válka v Perském zálivě, Afghánistán a Irák

Výrobce: Saco Defense, U.S. Ordnance

Váha: 10.5 kg

Délka: 1,077 mm

Hlaveň: 560 mm

20.12.2016 21:41:17
emiel

Líbí se Vám vzhled těchto stránek?

Rozhodně Ano (14 | 67%)
Možná ano (2 | 9%)
Nevim (0 | 0%)
Asi ne (1 | 5%)
Rozhodně ne (4 | 19%)

Jaký díl série Hitman je podle vás nejlepší?

Hitman Codename 47 (2 | 22%)
Hitman Contracts (1 | 11%)
Hitman Blood Money (1 | 11%)
Hitman Absolution (5 | 56%)
Americká občanská válka - Gettysburg 1863

Americká občanská válka - Gettysburg 1863

Americká občanská válka - Gettysburg 1863


http://emiel1.blog.cz


 

Pistole

Pistole

Provětrávač lebečních dutin
Vše najdete tady
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one