AMT Hardballer

Hra: Hitman Contracts - Hardballer nebo-li Silverballer je nedílnou součástí Hitmanova stylu, stejně jako jeho červená kravata. Zbraň Silverballer se objevý v každé misi a to v duálním provedení. Ve hře patří k těm nejsilnějším zbraním.

Skutečná zbraň

AMT Hardballer je klon Coltu M1911. Z výrobou Hardballeru započala Arcadia Machine & Tool v roce 1977. Arcadia Machine & Tool, zkráceně AMT byla společnostní produkující střelné zbraně. Společnost se nacházela v Irwindale, v Kalifornii. ATM často vytvářela kopie již existujících zbraní. Díky nevalné kvalitě a spolehlivosti se společnost dostala do bankrotu. Následně ATM převzala IAI, Irwindale Arms Incorporated. Hardballer byl první klon Coltu 1911 vyrobený z nerezové oceli. Jméno Hardballer je odvozeno z tohoto, že pistole mohla používat jen určenou munici pro tuto zbraň. (projektil s plné kovovým jádrem). S pozdějšími modifikacemi byl tento problém vyřešen. Hardballer byl vyvinut jako sportovní pistole. V roce 1978 se také prodávala verze Combat Government, Hardballer pro Policejní oddělení. Od roku 1985 byl tento model nazvaný jen Government, bez termínu Combat. Jiné rysy zahrnovaly nastavitelné hledí a bezpečné prodloužení kaučukové rukojeti, zoubkovaná žebra závěru pro lepší manipulaci, široká spoušť s nastavitelnou brzdou spouště. Odírání nerezové oceli bylo normální záležitostí, protože technologie mazadel té doby tomu nedokázaly předejít. Odírání nastalo kvůli použité slitině. Stejná tvrdost slitiny byla použita na rám a závěr pistole. AMT Hardballer je velmi vyhladávanou zbraní pro sběratele.
Verze s prodlouženou 7 palcovou (17,7 cm) hlavní, má pojmenování AMT “Longslide”. Tato pistole se stala slavnou díky filmu Terminator s Arnoldem Schwarzeneggerem.

Typ: Poloautomatická pistole
Místo původu: Spojené státy
Výrobce: Arcadia Machine & Tool, Galena Industries
Varianty: Accelerator, Commando, Government, Javelina, Longslide, Skipper
Váha: 1,077 kg (1,306 kg - Longslide)
Délka: 215,9 mm (266,7 mm - Longslide)
Délka hlavně: (101,6 mm - Commando, Skipper), (127,0 mm - Hardballer, Government), (177,8 mm - Accelerator, Longslide, Javelina)

Munice: 45 ACP, 10mm Auto(Javelina), 40 S&W (Commando), 400 Corbon (Accelerator)
Standartní zásobník na 7 nábojů, zásobník na 8 nábojů (Commando)

Para-Ordnance P18-9

Toto je filmová zbraň , kterou používal Timothy Olyphant alias agent 47 ve fimu Hitman.

Skutečná zbraň

 V pozdních osmdesátých létech, malá kanadská společnost s názvem Para-Ordnance představila “vysokou kapacitní konverzní výzbroj” pistole M1911A1. S počátečním úspěchem těchto pistolí, Para-Ordnance brzy přestala vyrábět M1911A1- typ pistole se zásobníkem vysoké kapacity, dostupný v 9mm,. 40 S a W a. 45 ACP kalibrů. Následovaly kompaktní a polořadově-kompaktní modely. Pistole Para-Ordnance si našly kupce jak mezi civilisty tak i strážce zákona. V roce 1999, Para-Ordnance představil novou řadu LDA (Light Double Action) pistole. V nynější době, Para-Ordnance nabízí pistole s jednou standardní jednorázovou akcí nebo patentované LDA spouště, s jedním nebo dvojitým zásobníkem a končící paletou velikostí. Pistole LDA Para-Ordnance dnes již využívají některé jednotky policie USA a Kanady.

Brzy Para-Ordnance vyrobila téměř přesnou kopie pistole M1911A1. Poté co byl u této pistole zaveden mechanismus LDA, kdy zbraň bylo možno bezpečně nést s nábojem v komořa a nataženým úderníkem, byl navržen další patent. Tento krok vpřed od základního designu M1911 byl patent “elektrický extraktor”, nebo PXT. Od roku 2004, všechny pistole Para-Ordnance jsou vyráběny s PXT-extraktory typu, které zlepšily spolehlivost zbraně.

Všechny parašutistické arzenálové pistole jsou krátké a dělány s ocelovými konstrukcemi; nicméně jisté verze měli rámy z hliníkové slitiny. Parašutistické arzenálové pistole jsou dostupné v paletě kapacit zásobníků; maximální zásobníková kapacita a kalibr je obvykle ukázán modelovým označením.

Caliber 9mm Luger / Parabellum

Mechanismus:  Jednorázová akce (model LDA spouště)
Váha: ca. 1100 g
Délka: 216 mm
Délka hlavně: 127 mm
Kapacita: 45ACP: 14 náb. (P14-45), 12 náb. (P12-45), 10 náb. (P10-45); 40SW: 16 náb. (P16-40), 10 náb. (P10-40); 9mm: 18 náb.

 

Desert Eagle

Hra: Hitman Contracts - Ve hře se objevý pouze tříkrát a to jen ve zlatém provedení, takže ji nosí jen významné osobnosti. Jedná se o hodně silnou zbraň, která budí respekt. Bohužel ve hře ji dostanete pouze s jedním zasobníkem, takže si moc nezastřílíte.

1. Beldingford Manor - Beldingfordovo sídlo - Má jí u sebe společník mladého pána Beldingforda.

2. Rendezvous in Rotterdam - Setkání v Rotterdamu - Má ji u sebe Rutgert Van Leuven, šéf gangu Rotterdamských motokrářů.

3. Lee Hong Assassination - Vražda Lee Honga - Má ji u sebe osobní bodyguard Lee Honga, Zun.

Skutečná zbraň

Desert Eagle ( pouštní orel) někdy nazývaný i Falcon, je poloautomatická pistole izraelské výroby.

První návrh vznikl v roce 1979. První prototip byl vyroben o dva roky později firmami Magnum Research Inc. a IMI (zkratka Israeli Military Industries). Pistoli v současnosti vyrábí firma IMI, v roce 1995 byla výroba přesunuta do firmy Saco Defense ve státě Maine v USA ale v roce 2000 se znovu vrátila do Izraele, poté co Saco převzala společnost General Dynamics.

Desert Eagle je velká, těžká pistole, (některé verze mají hmotnost téměř dva kilogramy) je jednou z největších na světě. Pověstná je i její razance, která se vyrovná síle brokovnice. Vystřelené projektily bez problémů projdou i neprůstřelnou vestou

Je používaná armádami, policií, elitními jednotkami. Někdy ji používají i lovci na lovení velké a odolné zvěře. Na běžné nošení však není vhodná, hlavním důvodem je její značná hmotnost.

Desert Eagle se vyrábí v několika variantách s ráží .357 Magnum, .41 Magnum, .44 Magnum a .50 Action Express. Hlavně mají také různé délky - 15 a 25 centimetrů. Do roku 1999 se vyráběla varianta s délkou 35 centimetrů. Zásobník může mít kapacitu 5 až 10 nábojů. Pistole se vyrábí v chromovaném, černém a dalších barevných provedeních.

Desert Eagle byl původně navržený Bernardem C. Whiteem v lednu 1983, jako revolver ale později dostal podobu poloautomatické pistole. Z funkční perspektivy je pouštní orel více jako malá puška než pistole. Kvůli jeho velikosti, váze je poněkud nemotorná zbraň pro účely sebeobrany.

Desert Eagle je také známá z akčních filmů, seriálů a PC her.

Typ: Poloautomatická pistole

Místo původu: USA

Navrh: 1979-1982, Magnum Research a Israeli Military Industries

Výrobce: Izraelský zbraňový průmysl (2005-aktuální)

Izraelský vojenský průmysl (2000-2005), (1982-1996)

Saco Defense (1996-2000)

Produkce: 1982

500 S&W Magnum

Hra: Hitman Contracts - Oblíbená zbraň hlavně motorkářů, nejvíc se objevuje v misích Rendezvous in Rotterdam a Deadly Cargo. Poté na ni narazíte už jen vyjímečně. Tato zbraň má smrtící průraznost a dokáže odmrštit člověka na několik metrů.

Skutečná zbraň

Smith a Wesson model 500 je pětiraný revolvér vyprodukovaný firmou Smith & Wesson, tedy celý název 500 S&W Magnum.

S&W má největší rám, X-Frame. Výrobce prohlašuje, že je to “nejsilnější výrobní revolver v dnešním světě”. 600 Nitro Express Zeliska revolver je silnější ale není to “výrobní” revolvér. Model 500 může vypálit projektil vážicí 440 zrn (28.5 g) s úsťovou energií víc než 2,600 (3.5 kJ).

Jako většina revolvérů velkého kalibru, je i Model 500 vhodný pro sport a aplikace lovu.

Typ: Revolvér

Místo původu: USA

Historie výroby: Výrobce Smith & Wesson

Kalibr : 12

Komora : 3“

Spoušť : Dvojspoušť

Délka hlavně : 67,5 / 71cm

Váha : 3.6 kg

CZ-G 2000

Hra: Hitman Contracts - Ve hře se objevuje prakticky všude a bez rozdílu misí. Mají ji jak jednotky policie, bezpečnosti, tak ji používají i zločinci. Trochu slabá zbraň, určená na slabší cíle. Zabít s ní příslušníka jednotek SWAT a zůstat přitom naživu je prakticky nemožné.

Skutečná zbraň

CZ-G 2000 poloautomatická pistole byla navržena v roce 1999 českou republikou, společností “zbrojovka Morava” . Pistole je určeno pro sílu vymáhající právo. Tato pistole je dobře vyrobená a má dobré střelecké vlastnosti. Je to druh křížence mezi CZ-75 s jeho interní mechanikou a Walther P99 s rámem polymeru.

Pistole má tělo z polymeru. Nicméně celá mechanika je ocelová. Pistole má automatický bezpečnostní zámek, jinak už nemá žádnou manuální bezpečnostní ochranu. G 2000 je velmi plochý. Tento rys povolí vyndat pistoli rychleji z pouzdra a poskytuje pohodlné přepravování. Její rozměry jsou 185 x 135 x 33 milimetrů. Zbraň se dá držet v obou rukách a nezáleží přitom na velikosti ruky. Zásobníky pro G 2000 vyrábý italskou společností MEC GAR.

CZ-G 2000 byl testován pod zvýšenými teplotami a v teplotách mrazu - 40 ° C. Táké v podmínkách nečistot, vlhka a bez mazadla. Během všech těchto testů se neprokázaly prakticky žádné potíže, kromě poruchy odjištění pistole v podmíkách - 40 ° C. Nicméně tento rys nemůže být považován za vážnou nevýhodu.

Pistole je mechanicky dobře propracovaná, přesná a spolehlivý. Nízká cena (cena CZ-G 2000 je jen $600). Má jednoduchý vzor, rovnoměrnou váhu a ergonomické tvary. Schopnost využívat doplňky (laser, baterka).

Kalibr: 9 mm

Nábojnice: 9 x 19 mm

Rozměry a váha

Celková hmotnost (s prázdným zásobníkem): 780 g

Celková délka: 185 mm

Střelecké vlastnosti

Počáteční rychlost projektilu: 350 m/s

Kapacita zásobníku: 10, 15, 19 nábojů

Efektivní rozsah dostřelu: 50 m

 

Glock 18

Hra: Hitman Contracts - Prakticky policejní záležitost. Tuto zbraň používají všechny jednotky policie a ostrahy, na které ve hře narazíte. Ve hře patří k těm slabším zbraním ale díky velkému zasobníku, dokáže dlouho střílet bez nabíjení.

Skutečná zbraň

Glock je jméno rodiny poloautomatických pistolí navržené a vytvořené Rakouskou společností Glock GmbH od Deutsch - Wagram, založený v roce 1963 inženýrem Gastonem Glockem. K výrobě je použit syntetický materiál a ocelové komponenty.

Glock 18: Pozdější varianta Glocku 17. Glock 18 byl vyvinutý na žádost Rakouské protiteroristické jednotky EKO kobra. Glock 18 je nedostupný civilnímu trhu. Tato střelná zbraň použivá typický prodloužený zásobník s kapacitou 33 nábojů. Další kompenzovaná varianta je známá jako Glock 18C. Palebná rychlost pistole v plně automatickém režimu je 1100-1200 výstřelů/min. Většina ostatních charakteristik je podobných, jako u Glocku 17.

Typ: Poloautomatická pistole

Místo původu: Rakousko

V provozu : od roku 1980

Návrhář: Gaston Glock

Výrobce: Glock GmbH

Specifikace: Nábojnice 9x19 mm Parabellum
Zásobník: 33 nábojnic - standart, 10, 17, 19 - nepovinný

Možnost přidání doplňků

SG220 s tlumičem

Hra: Hitman Contracts - Ve hře se objevuje v pěti misích. Pokaždé s tlumičem a tim dostávate možnost zabíjet tiše na dálku. Podle mě je to zbraň rychlá a přesná. Neměl jsem s ní žádné problémy.

1. Asylum Aftermath - Následky v blázinci - Má ji u sebe policista hlídající vjezd na pozemek blázince.

2. The Bjarkhov Bomb - Bjarkhovova bomba - Je v kajutě velitele Bjarkhova na jeho stole.

3. Traditions of the Trade - Tradice obchodu - Je na stole v pokoji Franze Fuchse.

4. The Seafood Massacre - Masakr v rybí restauraci. Má ji u sebe vyjednavač Červeného draka.

5. Hunter and Hunted - Lovit a být loven - Má ji u sebe mrtvý feťák v uzamčeném pokoji

 

Skutečná zbraň

Nenašel jsem na ni odpovídající skutečnou zbraň. Ve hře se sice dá krmit náboji z Glocku 18 ale prakticky jsem nepřišel na to o jakou pistoli se jedná. Po prohlédnutí všech variant Glocku i jiných pistolí, jsem našel jistou podobnost u Springfield XD 45ACP.

06.10.2016 02:57:42
emiel

Líbí se Vám vzhled těchto stránek?

Rozhodně Ano (14 | 67%)
Možná ano (2 | 9%)
Nevim (0 | 0%)
Asi ne (1 | 5%)
Rozhodně ne (4 | 19%)

Jaký díl série Hitman je podle vás nejlepší?

Hitman Codename 47 (2 | 22%)
Hitman Contracts (1 | 11%)
Hitman Blood Money (1 | 11%)
Hitman Absolution (5 | 56%)
Americká občanská válka - Gettysburg 1863

Americká občanská válka - Gettysburg 1863

Americká občanská válka - Gettysburg 1863


http://emiel1.blog.cz


 

Pistole

Pistole

Provětrávač lebečních dutin
Vše najdete tady
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one