Sovětské ultimátum německé 6. armádě. (v češtině).

Ruské ultimatum k obklíčené německé 6. armádě.

7. ledna 1943 ruské vrchní velitelství informovalo velitele generálního štábu 6. armády bezdrátovým systémem, že posílají přes německou frontu tři důstojníky s bílou vlajkou příměří. Šestá armáda odpověděla, že je připravená na jejich přijetí. Čas byl stanoven v deset hodin dopoledne, 8. ledna 1943.

Ve stanovený den, se začalo jednat podle schváleného postupu velitele generálního štábu ruských vojsk na Donském frontu. Generálporučík Rokossovskij poslal svého zástupce přes severní sektor německé bojové linie s následujícím ultimatem, adresovaný 6. armádě:

K veliteli německé šesté armády, generálplukovníkovi Paulusovi, nebo jeho zástupci a ke všem německým důstojníkům a mužům obklíčených ve Stalingradu.

Šestá armáda, tvořená čtvrtou panzeřovou armádou a posilami, byla kompletně obklíčená 23. listopadu, 1942.

Vojáci Rudé armády uzavřeli tuto německou armádní skupinu uvnitř nerozbitného prstence. Všechny vaše naděje na záchranu, útokem německých vojáků z jihu nebo jihozápadu se ukázali jako marné. Německé jednotky spěchájící Vám pomoci, byli odraženi Rudou armádou a jejich zbytky se nyní vrátili zpět k Rostovu.

Německem posílána lodní doprava, která Vám hladověcím má přívezt příděly jídla, munice a paliva, byla následně zadržena Rudou armádou. Toto vše se opakuje i na letištích vzdálených od Vašich obklíčených jednotek. Měli bychom upřesnit že německé vzdušné dopravní letectvo utrpělo obrovské ztráty na strojích a osádkách, od ruského válečného letectva. Pomoc, kterou Vám obklíčeným vojákům mohou poskytnout je bezvýznamná

Situace vašich vojáků je zoufalá. Trpí hladem, nemocemi a chladem. Krutá ruská zima přesto sotva začala. Tuhé mrazy, chladné větry a vánice stále ještě mají přijít. Vaši vojáci jsou nevybavení zimním oblečením a jsou nuceni žít v děsivých hygienických podmínkách.

Vy, jako hlavní velitel a všichni důstojníci obklíčených sil, dobře víte že nemáte žadnou naději probít se ven. Vaše situace je beznadějná, a některá další záchranná operace na vaše osvobození je nesmyslná.

Z pohledu na Vaši zoufalou situaci ve které se nacházíte a aby se předešlo zbytečnému krveprolití, Vám navrhujeme následující podmínky kapitulace:

1) Všichni obklíčení němečtí vojáci, Vy sám a vaši velitelé, musí přestat bojovat.

2) Vy vydáte rozkazy svým velitelům aby nám předali, všechny vojáky vašich ozbrojených sil, všechen válečný materiál a celé vybavení armády v nepoškozeném stavu.

3) Garantujeme bezpečnost všech důstojníků a mužů, kteří se vzdají.a návrat po skončení války do Německa nebo do nějaké jiné země, ke které si budou přát jít tito váleční zajatci .

4) Veškerý personál jednotek, kteří se vzdají, si mužou ponechat své vojenské uniformy, hodnostní označení, vyznamenání, osobní majetek a cennosti. V případě nejvyšších velících důstojníků, si mužou ponechat své šavle.

5) Všichni důstojníci, poddůstojníci a muži, kteří se vzdají budou dostávat okamžitě normální příděly.

6) Všem zraněným, nemocným nebo omrzlým, bude poskytnuta lékařská péče.

Vaše odpověď má být dána písemně v deset hodin moskevského času, 9. ledna 1943.
To musí být dopraveno vaším osobním představitelem, on pojede s vyvěšenou bílou vlajkou po silnici, která vede k vedlejší koleji u Kotlubanjánské stanice. Váš zástupce se setká s plně zmocněnými ruskými důstojníky v oblasti B, 500 metrů jihovýchodně od vlečky 564 v 10.00, 9. ledna 1943. Bude-li Vámi odmítnutá naše nabídka, kterou máte složit zbraně, musíme Vás tímto informovat, že síly Rudé armády a letectva budou nuceni pokračovat v ničení obklíčených německých jednotek. Odpovědnost za toto bude náležet Vám.

Velitelé vrchního velení v hlavní stanu Rudé armády,
Generálplukovník dělostřelectva Voronov.
Velitel sil Donského frontu, Generálporučík Rokossovskij.

04.07.2008 21:25:28
emiel

Líbí se Vám vzhled těchto stránek?

Rozhodně Ano (14 | 67%)
Možná ano (2 | 9%)
Nevim (0 | 0%)
Asi ne (1 | 5%)
Rozhodně ne (4 | 19%)

Jaký díl série Hitman je podle vás nejlepší?

Hitman Codename 47 (2 | 22%)
Hitman Contracts (1 | 11%)
Hitman Blood Money (1 | 11%)
Hitman Absolution (5 | 56%)
Americká občanská válka - Gettysburg 1863

Americká občanská válka - Gettysburg 1863

Americká občanská válka - Gettysburg 1863


http://emiel1.blog.cz


 

Pistole

Pistole

Provětrávač lebečních dutin
Vše najdete tady
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one