The History Channel: Civil War je historická FPS od slovenského týmu Cauldron a společnosti Activision na objednávku celosvětově známého TV kanálu The History Channel. Jak už napovídá název, hra se odehrává během americké občanské války, kterou si zahrajete v roli různých vojáků, bojující jak za Unii, tak i Konfederaci. Během hry se seznámíte se spoustou nejznámějších bitev této americké války. Plněné úkoly jsou rozmanité a hra se hraje ve stejném principu jako např. Call of Duty. Grafická stránka hry nepatří zrovna k těm nejlepším ale špatná také neni. Vývojáři zase na druhou stranu zapracovali na realičnosti zbraní a UI vlastních spolubojovníků a nepřátel. Reálnost jakou váš virtuální voják nabíjí jednotlivé zbraně je naprostá špička, která převálcuje kdejakou dnešní střílečku. každá zbraň se nabíjí jinak a voják během toho provádí uplně stejně zdlouhavé úkony, jako by nabíjel skutečné zbraně té doby. Pak je tu umělá inteligence vojáků, která dopadla také dobře. Obzvlášt pokud budete hrát třetí a nejtěžší obtížnost. Nepřátele i vlastní spolubojovníci se kryjí za terén, plíží se nebo ustupují a přitom se kryjí střelbou. Také zde nepřátelský voják počká, až dorazí více jeho spolubojovníku, než zahájí útok. V této hře se dočkáte i velkých výbuchů, kdy budete odpalovat hlídkové věže, střílet z děla na nepřátele, nebo likvidovat nepřítelovu munici uskladněnou na vozech, či skladech. Při těchto akcích si ale musíte dávat pozor, protože výbuch muničního vozu nebo skladu zlikviduje všechno živé široko daleko. Nakonec je tu zvuk a hudba. Menu hry má jen jednu úvodní hudbu. Nadále pak ještě několik, které hrají po skončení mise, kdy je vám nabídnuto menší poučení z historie, jak dopadla skutečná bitva, kde jste předtim absolvovali dotičnou misi. Jinak nic víc. V některých novějších hrách absence hudby během hraní je většinou na překážku ale zde je jakým si kladem. Když se například během bilvy zastavíte v lese a jen slyšíte šumění stromů, zpěv ptáku, v dálce kanonádu, nářek raněných a praskání dřeva, jak pěchotní pušky devastují stromy, tak myslim, že to opravdu podtrhuje realičnost bitvy. Jedinou nevýhodou co mě asi nejvíc vadilo, bylo že i když nám vývojáři do mapy nainstalovali mrtvé vojáky, aby se plocha mise opravdu podobala bitevnímu poli, tak mnou vlastoručně zabití nepřátele po velmi krátké době zmizeli a s nimi i jejich zbraň, takže když jsem je hned nesebral, pak už jsem měl smůlu a musel jsem bud hledat bedny s municí a nebo zabít nepřítele dostatečně blízko, abych se mohl včas zmocnit jeho zbraně. Další nevýhodou je, že ač je hra od slovenského týmu, je kompletně v angličtině, takže pokud nemluvíte plynule anglicky, moc historie o konkrétních bitvách nepoberete. Český překlad jsem nenašel ale pokud ho někdo má, byl bych opravdu vděčný.

Ve hře The History Channel: Civil War si zahrajete 5 základních misí za Unii a 5 základních misí za Konfederaci, když všechny tyto mise uspěšně odehrajete do konce, dostanete ještě jednu bonusovou misi Unie a konfederace. Dohromady to dělá teda 12 skvěle propracovaných misí. Před každou misí, vám najede krátké historické video o skutečné bitvě, kterou si následně zahrajete. Mise svojí rozlohou nejsou moc velké a nemáte prakticky možnost se ztratit, protože vám terén napovídá kudy máte jít. Navíc vlevo dole na monitoru máte minimapu po vzoru Call of Duty, kdy stačí sledovat symbol hvězdy, který znamená váš konkrétní úkol. Pod minimapou jsou dvě kolonky. Ta levá znamená kolik náboju máte ve zbrani a ta pravá pak, kolik munice pro tu konkrétní zbraň nesete u sebe. Ještě níž jsou čtyři jasně zelené hvezdičky. To jsou vaše životy. Při intenzivním počtu zásahů do vášeho vojáka, hvězdička tmavné a když uplně zčerná, tak jste přišli o jeden bod života. Pokud vám pak zůstáne jen jedna červená hvězda, váš voják reaguje velmi bolestivě na každý výstřel a pokud ho nepřítel zasáhne několikrát rychle za sebou je nenávratně mrtev a vy začínáte znova, hezky od začátku. Po pravé straně minimapy se pak nacházejí granáty. Těch můžete nést maximálně pět. Nečekejte ale že se tyto granáty chovají uplně stejně jako dnešní granáty. Nelétají zrovna dobře a pokud granát hodíte moc blízko k sobě, tak zabije i vás. Zbraně můžete přehazovat bud kolečkem na myši a nebo číslama na klávesnici. Na bitevním poli se také nachází bonusové vybavení, jako bílý balíček se zeleným pruhem - lékárná a hnědá papírová krabice nebo dřevěná bedna - munice. Různých zbraní během všech misí se v rukách vašeho vojáka vystřídá opravdu hodně, takže je tady nebudu všechny vypisovat. Možná později. Jen napíši, že budete moci střílet s revolvérů, pušek, mušket, opakovaček, rotačního kulometu a děla. Vaše výzbroj bude také obsahovat chladné zbraně, jako tesák a nebo šavli. Navíc pokud použijete pušku s nasazeným bajonetem, můžete probodávat útočící nepřátele. Zbraně mají také rozdílnou sílu. Ne každá zabije nepřátelského vojáka prvním výstřelem. Ze zbraně můžete na nepřítele střílet tak, že si levým myšítkem dáte míření přes mušku a nebo se spolehnete na terčík, který při zamíření na nepřítele zčervená.

Návod ovhládání ve hře: Q - údery puškou (pokud má puška bajonet, tak i probodnutí nepřítele), W - pohyb vpřed, S - pohyb dozadu, A - pohyb doleva, D - pohyb doprava, E - vykonávat manuální akci, střílet z děla, kulometu, nebo zapalovat sudy se střelným prachem, brát písemnosti atd. R - nabití zbraně, C - skrčení a narovnání, Mezerník - výskok, G - házet granáty, Pravé myšítko - střelba ze zbraní, Levé myšítko - přesnější zamíření zbraně (zobrazení pohledu z optiky sniperky). Kolečko myši - mění zbraně v rukách vašeho vojáka. Klávesou Tab - se dozvíte jaký maté vykonat úkol. Ukořistěnou zbraň seberete, že po ni jednoduše přejdete.

Mise Unie

1. Mise - Jste vojín Unie Jeremy Burnet a bojujete ve Fredericksburgu 13. prosince 1862. Hned na začátku vás málem zabije dělostřelecký granát, od seržanta dostanete jako první úkol přejít přes most, který brání vojáci Konfederace. Po uspěšném probití se po mostě dostanete k dalšímu důstojníkovi. Ten vám zadá tentokrát umlčet konfederační dělostřelectvo a vytvořit výbušninami cestu do tábořiště konfederační brigády. V tabořišti nepřátelské brigády už jen sundáte ze stožáru konfederační vlajku a nahradíte ji vlajkou Unie. Během teto mise si můžete zastřílet z rotačního kulometu a děla.

2. Mise - V této misi se dostanete na nejslavnějších bojiště občanské války a to do Gettysburgu. Vy se ocitáte jako vojín Ellis Spear 2. července 1863, přesně uprostřed této krvavé bitvy. Začínáté jako ostřelovač v Ďáblově doupěti a po tuhém konfederačním dělostřeleckém ostřelování se přesunete přes Švestkový potok na Malý okrouhlý štít. Zde také za použití rotačního kulometu pokosíte pár jižanských vojáků. Mise končí útokem muž proti muži, kde vy a vaši spolubojovníci pobijete všechny útočící konfederační vojáky.

 
3. Mise - Chattanooga 25. listovadu 1863 jako voják Colin Geary bude vašim úkolem projít konfederačním opevněním na úpatí Misionářského hřebenu a zlikvidovat celou jižanskou posádku bránící se v zákopech. Mise končí když se úspěšně probijete k vlajkovému stožáru konfederantů.
 
4. Mise - Jste vojín Jim O'neil a byli jste vysazeni 15. ledna 1865 na pláži před Fort Fischer, chránící poslední konfederační přístav Wilmington. Když se hned otočíte směrem k vodě, máte možnost sledovat ostřelovaní opevněného valu federálními pancéřovými loděmi. Z pláže vás spolubojovník zavede za velitelem a ten vám dá za úkol eliminovat nepřátelské baterie ostřelující ústí řeky Cape Fear. Přes bažinatou krajinu se dostanete do systému chodeb pevnosti a postupně zničíte všechna děla.
 
5. Mise - Vojín John Howard 1. duben 1865 Selma, Alabama. Váš úkol je dostat se ke kostelu, který je silně bráněn skupinou konfederačních vojáků a přes několik řad zákopů, silně ostřelovaným jižanským dělostřelectvem se dostat na cestu k lesu. Tam pak už zbýva se připojit ke své jednotce, se kterou podniknete útok na sklady munice.
 
Bonusová mise Unie

Tato bonusova mise vas zavede do posledních dnů americké občanské valky a to do Petersburgu 2. dubna 1865 a projdete bojem jako voják Frank Adams. Petersburg je jednou z posledních nadějí gen. Leeho, jak ještě o trochu víc prodloužit už tak beznadějný život Konfederace. Vašim úkolem je probít se celým městem a donutit poslední vojáky konfederace, pokračující v odporu, vzdát se. Pak nasleduje už jen krátké video, kdy federální vojáci salutují při stoupaní vlajky Unie na stožár.

 

Mise Konfederace

 

1. Mise - Je rok 21. červenec 1861 a vy se v roly vojína Jamese G. Hudsona dostávate do legendární bitvy u Bull Runu. Tato mise je hodně náročná na plnění úkolů. První váš úkol bude eliminovat federální dělostřelectvo za kamenným mostem, kde jednotlivé baterie vyhodíte do vzduchu pomocí střelného prachu. Poté se probijete po cestě, silně střeženou vojáky Unie a u blízké Stoneovy farmy pak zničíté trojici zábran, aby mohla projet konfederační kavalérie.

 

2. Mise - Se představíte jako jižanský voják Rufus T. Neale, kdy budete plnit zaškodnický úkol 7. dubna 1862 v Camp Shiloh, tim že zničíte pozorovací balon Unie. Vaše akce přichází v noci uprostřed zatim nejkrvavější bitvy občanské války, na břehu jezera. Celá mise se točí hlavně okolo tiché infiltrace do tábora, sebrání dokumentů a uvolnění bálonu. Své tajné úkoly pak dovršíte odstřelením sudu se střelným prachem a následné prostřílení s menší skupinkou spolubojovníku zpět k lodi na břehu jezera.

 

3. Mise - Dostávate se do další slavné bitvy u Antietam, jako vojín William R. Mervine 17. září 1862. Během této mise si zastřílíte z velké časti ze všech zbraní ve hře. Hned na začátku budete muset odtrazit velký útok vojáků Unie. Pak u brodu potoka dostanete další rozkazy a probijete se přes další část vojenského tábora. Dostanete se na farmu a dál na dělostřelecké postavení. Tam budete ostřelovat Burnsideovy jednotky, snažící se překročit kamenný most.

 

4. Mise - Jste nasazeni jako konfederační voják Ralph Stockton 4. května 1863 u Chancellorsville, kde konfederanti vlastní vinou přijdou o jednoho z nejlepších velitelů občanské valky Stonewalla Jacksona. Vašim úkolem ale nebude se zapojit do jižanských útoků na Hookerovy federální jednotky ale vykonávat záškodnou činnost v týlu nepřítele. Ve dvou táborech zničíte hlídkové věže a na posledním stanovišti pak ještě zlikvidujete sklad munice.

 

5. Mise -Další vaše bitva se odehrává kolem potoka Chickamauga 20. září 1863. Váš vojín se jmenuje James T. Lockhart. Vašim úkolem je vytvořit mezeru ve federální linii. Na začátku se zúčastníte vojenské porady a pak se spolubojovníky vyrazíte přes dřevěný most, zničit dělostřelectvo Unie. U další farmy jsou zásoby munice a o kus dál pak zalezete za rotační kulomet umístěný na voze. Vaši spolubojovníci vás budou tlačit a vy přitom roztřílíte vlny útočících federálních vojáků. Nakonec následuje už jen návrat po svých do tábora a podat hlášení velícímu důstojníkovi.

 

Bonusová mise Konfederace

3. červen 1864 Coul Harbor a vaš voják se jmenuje Mosley Stokes. Uprostřed lesa dostáváte od velícího důstojníka rozkaz zlikvidovat most přes řeku a telegraf, aby znemožnili co nejvíc přístup federálních posil. Nejdřív se přebrodíte přes potok a u dřevěného domku eliminujete nepřítele. Přes kopec se pak dostanete k nadraží. Zde zničíte telegraf a osádku chránící nádraží. V jednom domě jsou ukryty výbušniny. Od nádraží se dáte směrem na sever. Kdyby jste šli náhodou na druhou stranu, jaký koliv další postup vám zabrání federální rotační kulomety. U mostu zabijete hlídku a instalujete výbušniny. V následném videu vyletí celý most do vzduchu.

 

Americká občanská válka - Sestřih většiny misí v The History Channel: Civil War.

http://vid235.photobucket.com/albums/ee76/smrtlucas/CivilWar_mpeg2video.mp4

 

06.10.2016 02:05:51
emiel

Líbí se Vám vzhled těchto stránek?

Rozhodně Ano (14 | 67%)
Možná ano (2 | 9%)
Nevim (0 | 0%)
Asi ne (1 | 5%)
Rozhodně ne (4 | 19%)

Jaký díl série Hitman je podle vás nejlepší?

Hitman Codename 47 (2 | 22%)
Hitman Contracts (1 | 11%)
Hitman Blood Money (1 | 11%)
Hitman Absolution (5 | 56%)
Americká občanská válka - Gettysburg 1863

Americká občanská válka - Gettysburg 1863

Americká občanská válka - Gettysburg 1863


http://emiel1.blog.cz


 

Pistole

Pistole

Provětrávač lebečních dutin
Vše najdete tady
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one